Můžete získat silnější a šikovnější tím, že šokuje vaše tělo, podle osobního trenéra

Anonim

Říkají, že rutina je hlavním viníkem proti pokroku. Stejně to lze říci i pro svou fitness cestu. Udělejte něco dost času a vaše tělo se bude samo o sobě postarat o prvky.

V tělocvičném světě to znamená, že vám ponecháme ztracený čas, energii a peníze, spolu s malými výsledky, které byste nakonec ukázali. Zisky nemusí být tak těžké.

Dnes mluvíme o tom, že je třeba šokovat své tělo, aby dosáhlo skutečné síly, zatímco se opíralo - intenzivní intervalový trénink (HIIT).

Odborníci říkají, že HIIT musí být součástí vašeho programu, chcete-li být správným způsobem, na rozdíl od toho, že jste jen nakloněni. Pomáhá nám s tvrdými skutečnostmi je osobní trenér Sam Wood z 28 od Sam Wooda, muž, který se může pochlubit sedmnáctiletou zkušeností ve fitness hře.

Proč potřebujete šokovat své tělo pro zisk

Krátká odpověď: Tělo je chytré a funguje rychle a přizpůsobuje se.

Osvědčená teorie spočívá v tom, že pokud nebudete tělo šokovat a nebudete reagovat, nedojde k žádné adaptaci (postup, zisky atd.). HIIT také poskytuje zrychlený metabolický efekt i po dokončení cvičení a to je dobrá věc.

"Pokud půjdete na běh nebo na procházku nebo na jogging, budete mít během tréninku zvýšený metabolismus."

"Po cvičení v rovnovážném stavu se poměrně rychle po dokončení srdeční frekvence vrátí dolů, stejně jako rychlost metabolismu. To prostě znamená, že spalujete kalorie a tuky v normálním stavu, zatímco pokud děláte intenzivní trénink, jste opravdu mimo vaši komfortní zónu a má přenášený zrychlený metabolický efekt. "

Wood říká, že pokud uděláte cvičení HIIT ráno, budete mít zvýšenou rychlost metabolismu pro většinu, ne-li celý den. To je na rozdíl od běhu nebo chůze, kdy se rychlost metabolismu vašeho těla vrátí do ustáleného stavu rychle.

Je toto běžné běhání zbytečné?

Cvičení s nízkou intenzitou stále mají místo v tomto světě, podle Wooda.

"Žijeme v tomto rychle se rozvíjejícím světě, kde lidé chtějí bang za jejich peníze. HIIT vám poskytne lepší zásah za váš peníze. "

Co musíte zvážit, je, jak těžké jste ochotni tlačit své tělo, abyste viděli výsledky v určitém časovém rámci. Pravidelné vytahování se z komfortní zóny vyžaduje duševní schopnosti a fyzické schopnosti, které mnoho lidí nemá.

"Musíte být natolik trvanlivější, aby činnost HIIT neškodila nebo vás zhoršila, a tak vás zpátky, " vysvětluje Wood.

"HIIT vyděsil lidi, protože to lidi myslí, že je to pro super fit lidi, buff, svaly pokryté, takový výcvik."

Vysoká intenzita tréninku by měla být relativní vůči vám. Ještě důležitější je, že vaše vysoká intenzita se liší od vysoké intenzity druhého a je to bod, který je třeba přijmout.

"Vysoká intenzita nemusí mít velký dopad"

Zde jsou návrhy Wooda pro základní HIIT session:

  • Sprinty
  • horolezci
  • Vojenské push-up
  • Bike s rostoucími intervaly
  • Burpees
  • Squat skáče
  • Battle lanes

Klíčem k úspěšnému tréninku s vysokou intenzitou je sledovat ho krátkým zotavením. Při startu je důležité, aby se HIIT nedostal do spousty skákání a těžkého přistání.

"Je to všechno o tom, čím více svalů pracujete v jednom pohybu. Větší svalové skupiny vytvářejí větší tok krve, což znamená, že tepová frekvence se zvyšuje - vyšší intenzita se rovná většímu třesku pro váš buck. "

"Získáte více přínosu z burgundy, squat skákání nebo push-up do něčeho jiného než bicep zvlnění, který je poměrně izolovaný."

"Je důležité trénovat horní část těla, dolní část těla a jádro."

Z pohledu kardiologie Wood doporučuje používat koncepční nebo asociační kolo Concept 2. Tyto stroje zajistí, že vaše horní a dolní část těla budou pracovat tvrdě.

HIIT silový trénink: Získejte to správně

Vidíte to v tělocvičně po celou dobu a často vás nechává otázka. Jak víte, že se zdviháte dostatečně těžce nebo se vystavujete ohrožení vašeho formuláře?

"Termín výcviku váh, který potřebujete vědět, je postupné přetížení, " říká Wood.

"Postupně přetěžujete sval, abyste vytvořili adaptaci. Jak víte, jestli jste v pravé zóně nebo v kategorii váhy, je založen na tomto jediném bodě - dobrou formou přes celou řadu pohybu, ve které se dostanete do zdi. "

Při výcviku na sílu:

  • Je to v pořádku, když zasáhnete zeď v rozmezí 3-5 rep

Při tréninku na svalovou hypertrofii nebo růst:

  • Je to v pořádku, když se dostanete do stěny kdekoli od 10 do 20 opakování v závislosti na cvičení

Při tréninku na vytrvalost:

  • Chcete se dostat na zeď při 30 - 40 opakováních (push-up nebo cvičení vážené tělem)

Wood říká, že pokud máte správnou konzistenci a intenzitu, získáte neuvěřitelné výsledky za méně než 30 minut denně.

"Pokud chodíte dvakrát týdně do posilovny, udělejte tyto trvání déle. Pokud jste 4, 5 nebo 6krát týdně osoba, můžete získat úžasné výsledky, pokud se tlačíte za méně než 30 minut denně.

Jako vždy tyto postupy pracují pouze s dobrou výživou. V opačném případě to bude znemožnit veškerou vaši tvrdou práci.

Měli byste HIIT každý den?

Krátká odpověď je, že záleží na tom, co se snažíte dosáhnout.

"Pokud se snažíte nasadit spousty svalů, trénink HIIT to nebude dělat, " říká Wood.

"HIIT trénink je skvělý pro udržení silné, štíhlé a udržující některé svalové hmoty, zatímco je skvělé pro kardio fitness."

"Ale pokud jste chudý chlapík, který chce dát 20 kg svalů, budete stále muset dělat vaše těžší objemové zasedání, dokud se nedostanete k tomu bodu, kdy vaše tělo najde to sladké místo, do jaké míry se nakloní svalové tkáně, které můžete udržovat. "

Takže podstata konceptu je jednoduchá. Pokud jste chlapík, který chce být trochu silnější, trochu štíhlejší a tenčí, pak je HIIT trénink správnou volbou.

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den