Co se nosit na svatební cokoliv může být kód šaty

Anonim

Ať už jste na svatbě v nádherném francouzském zámku, malé anglická kaple nebo letní zahrádka, je zde základní průvodce všemi druhy pánských svatebních oděvů. Je důležité pochopit, co pozvánky požadují, a ne přesahovat přes vrchol, ani příliš nedokonalé. Je to výtvarné umění. Stejně jako milování.

Postupujte podle těchto pravidel a budete hledět na bod (a dodržovat kód oblečení), aniž byste vztyčili ženicha nebo odváděli pozornost od červené nevěsty.

Černé sváteční svatby

Tuxedo má špičkové body pro sofistikovanost a třídu. Zatímco kódy svatebních šatů se časem změkčily, černá kravata je páteří formálního oblečení. V těchto dnech bude formální svatba znamenat standardní smoking. Takže, je to správné:

Smoking

Standardní smoking zahrnuje černou bunda pro večeře, vyrobená z vysoce kvalitní střední vlny. Bunda přichází v špičce nebo šátku klopu, bez otvorů, se saténem nebo grosgrain povrch, přidávat jemný lesk kontrast s matným pláštěm. Midnight blue je pěkná alternativa, zatímco do mixu mohou být přidány bohatší barvy a potahy, zvláště s materiálními variacemi, jako je samet. V tuhle bundě vždy vyvažte černý kalhoty.

Tuxedo kalhoty

Tradičně mají kalhoty hrubý proužek dolů na nohu, aby odpovídaly kříži. Vyhněte se páskům na nohavicích a rozhodněte se pro plochý přední styl a sedněte si vysoko v pasu.

Večerní košile

Přední část košile může být čistá pro čistší vzhled, plisovaná, pokud chcete něco více fantazijního, nebo vyrobené z klasické látky Marcella pro texturu dotek, který nebude přehánět váš vzhled. Jako základní pravidlo, obraťte se obojek je lepší v černé kravatě v moderní době, pokud to není super formální. Nakonec lze tlačítka skrýt (přední strana) nebo na displeji (francouzský placket).

Tuxedo Vhodné boty

Na černou kravatu nemá barvu boty - černá je nejlepší. Pro puristy jsou čerpadla se satinovým nebo hedvábným lukem nahoře klasickou obuví, ale v dnešní době jsou poměrně vzácné. Místo toho se rozhodněte pro černé kožené krajky (patent, pro výraz lesk). Jednoduchost je zde klíčová, takže se vyvarujte broušených děr a trendů kožených obuvi, jako jsou kontrastní podrážky a hrubé podpatky. Nosit samet? Přejeďte si sametové pantofle.

Příslušenství

Samolepící kravata (bez klipů) je vynikající volbou pro klasickou černou kravatu. Opět se puristé přizpůsobí saténovému, sametovému nebo hedvábnému materiálu úklonu k reliéfu bundy. Když nosíte vestu nebo kufřík, ujistěte se, že záhyby směřují nahoru. Dokončete vzhled s kvalitními manžetovými knoflíky a pokud chcete vyčnívat, kapesní čtvercový, klopový nebo hedvábný šátek, druhý pěkný zimní dotek.

Semi-formální svatby

Polo-formální oblečovací kód je oblíbenější žádostí o svatební pozvánky v dnešní době. A je vaše nejbezpečnější sázka, pokud kód není specifikován vůbec. Je to uvolněnější než černá kravata, ale není zdaleka neformální. Upozorňujme však, že styling nesmí vypadat, jako kdybyste byli v kanceláři nebo na soudním jednání. Je to omyl, který příliš často dělají muži, kteří chtějí dokonalost, ale vystupují jako vyčerpaní a zdvořilí. A neoriginální.

Obleky

Tmavý oblek je základem poloformálního vzhledu. Dva nebo tři kusy, to je vaše volba. Černá, námořní a šedá uhlová jsou všemi přijatelnými možnostmi, zejména v zimě. Během dne a léta můžete nosit lehčí oblek, pokud nepřebíráte ponožky a kravaty.

Košile

Držte je v neutrální barvě (bílá, černá, šedá, modrá), jemný vzorek (kontrola sklopných nebo ostrých skel) nebo jemný žakár (tkanina tkaná do vzorového motivu). Ujistěte se, že je košile ostré, čisté a lisované - obojek ostrý, nikdy diskrétní.

Obuv

Oxfords jsou volbou go-to pro semi-formální soubor a módní boty mohou být nošeny na něco trochu odvážnějšího, přilepeného na odstíny hnědé nebo černé. Konečně se ujistěte, že boty jsou čisté, dobře leštěné a vypadají dobře.

Příslušenství

Slepením s výše uvedenými semi-formálními kusy je nyní prostor pro injekci osobního stylu (nezapomeňte, žádný styl oblečení). Kreativní doteky jsou vítány přes ponožky, kravaty a náprsní čtverce. Pokud máte pochybnosti, přepínejte materiálový kontrast jako pletené kravaty nebo semišového mnicha, namísto vzorované kravaty nebo barevné boty. Textury jsou jemné, ale skvělé.

Svatební koktejlové šaty kód

Mezi elegantním příležitostným a polořadovkou je koktejlový oděv. Pro svatby přizpůsobte ji sezóně a dennímu času. Obleky v těžších vlnách a tvídových materiálech jsou vhodnější pro zimu, zatímco oblečení v bavlně, prádlo a dokonce i seersucker lze nosit v létě. Pro noční svatby dodržujte tmavé barvy. Pro denní projevte světlé barvy, jako je béžová, kouřově šedá a dokonce i bílá nebo krémová.

SOUVISEJÍCÍ : Jak nosit bílou
SOUVISEJÍCÍ : Průvodce k oblečení tkanin

Obleky

Přiložte dva kusy na špičku nebo zářezy a nechte řez ostré a štíhlé. Barvy, námořnictvo a dřevěné uhlí jsou pevné, ale trochu příliš snadné. Pro alternativu, podívejte se na lesní zeleň, vínové a hliněné odstíny jako velbloud, hnědý a více nasycených blues. Nebo vkusný vzor obleku: kobereček, okénko nebo pinstripe jsou velmi přijatelné koktejlové výtisky.

Košile

Jít odvážný na obleku, držet se na barevné košili nebo potisknout, ale pouze pokud je oblek vzorován. Podívejte se na momenty, které mají být originální, ale nikoli na úroveň, na kterou se podíváme.

Obuv

Opět tmavé kožené boty v zimě nebo opálení v létě. Zvažte inteligentní mokasíny, pokud je to také denní čas, neplatí kontrastní šití a zdobení.

Příslušenství

Je tu ještě kravata. Barva nebo vzorek je povolen, ale udržujte si ho v elegantním stavu. Nepoužívejte velký oblek, košili a kravatu - vyberte jedno místo pro odvahu a držte se s ním. Doplňte s manžetovými knoflíky, hodinky nebo náprsní čtverec.

Letní, tropické nebo ostrovní svatby

Jarní a letní svatby, denní svatby a svatby držené ve vlhkém klimatu vyžadují kód oblečení, který je mnohem neformální. Nicméně, hodně změny se děje v materiálu a struktuře obleku, spíše než samotný styl:

Obleky

Neformální oblek bude vyroben z látky s otevřenější vazbou a texturami. Myslete na bavlnu a plátno. Neformální krejčovství představuje nestrukturovanou bundu, bez ramenních podložek a bez podšívky a siluety v proužku. Mix a sbalte si bundy a kalhoty pro ještě příležitostnější twist.

Košile

Přijměte příležitost trochu hlasitěji. Chambray modré a masivní pastelové odstíny jsou perfektní letní odstíny, lehké i prodyšné bavlny. Tmavé barvy jsou stále použitelné, ale přichyťte se do paisley nebo klobouku, zvláště pokud chcete oblékat - stylově, krém nebo béžový oblek.

Obuv

Konečně můžete svou sběratelskou obuv využít. V tomto okamžiku bude většina věcí přijatelná, pokud stále vypadají ostře: oxfords, derby, brogues, wingtips, mnichové popruhy, mokasíny To je ne na tenisky. A sandály, pokud to není plážová svatba.

Příslušenství

Noste si kravatu, pokud chcete do svého letního obleku vyzdvihnout sofistikovaný výtah. V opačném případě zrušte návrat na horní tlačítko nebo dvě (více, Fabio) košile. Letní svatba je v okamžiku, kdy experimentální špička vyvrcholí, vytáhne výkladní kapesní čtverec, postele a dokonce i ty hvězdné odstíny drátěných rámů - stačí je odnést pro fotografie.

(Inteligentní) příležitostné svatby

Inteligentní příležitostná má na svatbě rafinovanější význam. Sartorially to znamená, že můžete uvolnit šití co nejvíce, zatímco stále hledáte zamyšleně dát dohromady. Vybírejte něco pohodlného a stylového v zadním smyslu.

Obleky

Čas vyprchat barvy. Mysli Pitti Uomo bez páv. Můžete se držet základy, pokud chcete, ale inteligentní svatební příležitostná svatební šaty jsou také vítanou příležitostí k odvážné krejčovství, stejně jako výraznější vzory. Opět je nejlépe strukturovaná nebo nestrukturovaná. Oddělené jednotky mohou pracovat i na této úrovni neformálnosti a měly by být jediným časem skutečně nasycenými barvami (mimo modrou a zelenou) a roztříštěnými výtisky. Například, žlutý sako nebo vápno zelený geometrický tisk jako bunda, nikoliv plný, křiklavý dvoudílný. Vždy spárujte tučně s ne tak; krém, černá nebo námořní chinos jistý výhru pro inteligentní příležitostné. Vyhněte se denimu.

Košile

Buďte kreativní. Jednoduchá košile vám bude dobře sloužit, ale něco trochu bizarního je osvěžující způsob, jak smíchat standardní svatební oblečení. Pokud vyrazíte na drsnou trasu, udržujte své doplňky minimální a vkusné, abyste je vyvážili.

Obuv

Vaše boty by měly zůstat neutrální, ale není třeba, aby byly ucpané. Cokoliv od inteligentního loaferu a vzhůru je vhodná volba, pokud budete spokojeni. Pocit super hravé? Vydejte vínové, námořní, hořčičné nebo olivově zelené barvy.

Příslušenství

Musí být zachován pocit rovnováhy. Jedinečná povzbudivost - tak odhazujte chladné manžetové knoflíčky, čepel na klopu a šikmé ponožky. Ujistěte se, že výstřikový vzorec nebo vzorek v jedné oblasti je vyrovnán zábranou v jiném. A ztratí kravatu, jestliže se kapesní čtverec objeví. Šňůra na šátek je stylová náhrada a určitě budete s tímto vzhledu jednotliví.

1/10

Semi Formální / Koktejl

2/10

Černá kravata

3/10

Letní svatba

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny