Jaký stres dělá vaše tělo podle výkonného trenéra

Anonim

Letová nebo bojová reakce je automatickou stresovou reakcí, kterou musí lidské bytosti usnadnit přežití.

V dávných dobách naši předkové vyžadovali tuto odpověď v případě, že se ocitli v pronásledování levem nebo tygrem.

V dnešní společnosti už nemusíme běhat z tygrů ve volné přírodě, ale fyziologicky stejná stresová reakce může být vyvolána každodenními situacemi, jako je pracovní dlouhá doba, dodržování lhůt, přezkoumání výkonů, přes trénink, pod jídlem nebo dokonce silniční hněv.

Co se vlastně děje při stresu

Když jsme stresovaní, naše nadledviny vylučují kortizol.

Zatímco v určitých situacích je to nutnost, nad produkcí kortizolu po delší dobu, může to být škodlivé pro zdraví a pohodu jednotlivce a může vést k nárůstu hmotnosti nebo neschopnosti zhubnout, špatného spánku, duševního vyhoření, včasné stárnutí a špatná imunitní funkce.

Dobrou zprávou je, že existuje řada strategií, které můžete použít k tomu, abyste pomohli snížit nebo udržet nízké hladiny kortizolu.

Vyživujte své tělo s vyváženou stravou

Jak vypadá vyvážená strava? Je vysoká v zelenině, chudých bílkovinách, zrnech s pomalým uvolňováním a zdravých tucích.

Mělo by také obsahovat potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které pomáhají spravovat vaši hladinu cukru a udržují vaše hormony vyvážené.

Měli byste snížit příjem umělých přísad, včetně oslabených nápojů a potravin s vysokým obsahem rafinovaného cukru (pro začátek si myslete, že lolly, koláče a sušenky), které mají negativní vliv na hladiny inzulinu a kortizolu.

Shoda příjmu k výstupu

Pokud jste aktivní, snažte se mít většinu vašich sacharidů před tréninkem a po něm, abyste zajistili, že poskytnete tělu to, co potřebuje dříve, aby se udělal a obnovil.

Namísto jídla na bázi sacharidů po celý den zkuste mít malé pravidelné množství uhlohydrátů s pomalým uvolňováním, protože jsou přínosné pro řízení hladin cukru v krvi.

Dobrá kvalita sacharidů může hrát důležitou roli ve vaší cestě ke ztrátě hmotnosti, ale musíte správně distribuovat.

Nepřerušujte

Určitě existuje taková věc, jako je přetrénování. Zatímco byste měli každý den pohybovat tělem nějakým způsobem, je důležité změnit tréninkovou rutinu a povolit
vaše tělo odpočívat.

Každá osoba bude mít individuální prahovou hodnotu pro to, co představuje přetrénování, takže je to otázka poslechu vašeho těla a také posouzení vlastních výsledků a energetické úrovně.

Příliš mnoho cvičení může způsobit zranění, vyčerpání a hormonální nerovnováhu.

Zvažte použití bylin na pomoc

V poslední době se objevuje určitý zájem o novou složku nazvanou Bluenesse, což je extrakt z citronových balzámů (Melissa officinalis).

Předběžný výzkum naznačil, že přípravek Bluenesse může přispět k dosažení příznivých fyziologických účinků na duševní zdraví a zároveň má uklidňující a zlepšené účinky na ostražitost.

Dobře se vyspi

Když tělo není stresováno, hladiny kortizolu přirozeně vzrůstají po probuzení a v noci se snižují.

Když je tělo pod stresem, hladiny kortizolu mohou být nízké po celý den a zvýšené v noci. Hledání způsobů, jak vypnout, uvolnit a mít dobrou hygienu spánku, jsou nezbytné pro dobrý spánek.

Získání přiměřeného spánku a regulace spánkového cyklu je důležitá strategie při řízení hladiny kortizolu

Jessica Spendloveová je výkonnostní dieta z kolekce zdraví a výkonnosti, která v současné době radí sportovcům z GWS Giants, Cronulla Sharks a Giants Netball

Zajímavé Články

10 ohromující americké modely, které potřebujete vědět

Fotografická historie herních ovladačů

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Ryan Gosling a Harry Styles

Khaki obleky jsou nejteplejším lístkem letos v létě - získejte inspiraci o tom, jak nosit vzhled