Pravda o používání peptidů a jejich vlivu na zdraví

Anonim

V médiích bylo mnoho diskuzí a kontroverzí ohledně použití peptidů.

Na mých klinikách se pacientům několikrát denně ptám, zda je mohou mít a zda jsou dokonce legální (myslím, že hodně lidí částečně doufá, že jsou nelegální).

Zajímavostí je, že většina lidí, kteří o ně požádají, o nich považuje za prostě nejnovější na stále rostoucím trhu rychlých léků.

Když se pacienti a přátelé ptají na peptidy a další léky na zvýšení hmotnosti nebo na snížení tělesné hmotnosti, vždy se ptám (a měli byste se také zeptat): Co chcete dosáhnout? Je to legální (peptidy jsou ve skutečnosti naprosto legální, pokud jsou předepsány lékařem)? Které jsou pro mě ty pravé?

Co jsou peptidy?

Ve světě zdraví a fitness jsou peptidy používány a doporučovány pro zvýšení energie, spalování tuku, budování svalů a zlepšení atletických schopností.

Pokud si myslíte, že hormon je strom skládající se z mnoha větví bílkovin a ještě více peptidových větviček, je snadné vidět, jak může mít hormon mnoho vedlejších účinků, pokud se používá špatně.

Peptidy jsou naopak mnohem menší a byly navrženy tak, aby stimulovaly specifické receptory pro růstový hormon, takže můžete přizpůsobit své výsledky.

V podstatě mohou být použity k získání svalové hmoty nebo ke ztrátě tělesné hmotnosti, zotavení, snížení zánětu a jsou v popředí mnoha nových individuálních specifických léčebných postupů pro celou řadu poruch.

Za prvé, musíme pochopit, jak fungují naše orgány. Na základně našeho mozku spočívá malá žláza nazývaná hypofýza. Přes skutečnost, že hypofýza je malá, je to řídící jednotka pro jiné hormonální žlázy, například pro nadledviny a štítná žláza, které jsou životně důležité pro obrovskou část kontroly vašeho těla a obecné pohody.

Aby udržovala udržitelnou rovnováhu ve vašem těle, hypofýza vysílá signály (hormony) do oběhového systému do ostatních orgánů a žláz v těle, aby podle potřeby kontrolovala nebo vytvořila své vlastní hormony.

"Tyto hormony udržují vaše tělo silné a zdravé. Bohužel, jak se stárne, začnou klesat. "

Jeden z hormonů produkovaných mozkovou hypofýzou je humánní růstový hormon (GH nebo HGH). Lidský růstový hormon udržuje regulaci těla, trávicí systém a hladinu inzulínu.

Ale co signalizuje hypofýzu? Hormon uvolňující růstový hormon (GHRH), který pochází z Hypothalamu.

Jak to funguje

Existuje mnoho druhů peptidů, které pracují na různých oblastech těla. Konkrétně existují peptidy, které mohou zvýšit produkci GHRH z vlastního těla z Hypothalamu, aby přirozeně uvolňovali více lidského růstového hormonu.

Tyto aminokyseliny stimulují naši hypofýzu a vytvářejí a vylučují více lidského růstového hormonu do krevního řečiště. Zvýšení výroby pomůže potenciálně snížit účinky stárnutí.

Abychom pochopili výhody anti-stárnutí, je důležité pochopit přínosy zvýšeného lidského růstového hormonu v těle. HGH působí na mnoho tkání v celém těle. U dětí a dospívajících stimuluje růst kostí a chrupavek.

U lidí všech věkových kategorií zvyšuje produkci bílkovin, podporuje využití tuku, narušuje působení inzulínu a zvyšuje hladinu cukru v krvi.

GH také zvyšuje hladinu inzulinu podobného růstového faktoru-1 (IGF-1), který je důležitý při vývoji chudých svalů a je klíčovým faktorem negativní zpětné vazby, která způsobuje snížení přírodní produkce a uvolňování HGH z hypofýzy hypotalamus je informován o hladině HGH v těle.

To znamená, že pokud jsou nízké hladiny HGH, hypotalam uvolní stimulátory HGH nazývané Hormony uvolňující růstový hormon (GHRH) a pokud jsou hladiny vysoké, bude to mít za následek nižší produkci.

To je jeden z důvodů, proč byste měli užívat pouze hormony předepsané lékařem, abyste pomohli předcházet žaludkům při zastavení hormonů.

Protože peptidy pracují na receptorech GHRH, jde kolem negativní zpětné vazby.

Co je uvnitř peptidů

Než se podíváte, zda jsou pro vás správné peptidy, podívejme se na to, co je uvnitř nich.

Jednoduše řečeno, jsou to malé proteiny tvořené méně než 50 aminokyselinami. Jen málo aminokyselin bylo později démonizováno než peptidy, které potenciálně dávají nespravedlivou výhodu ve sportu.

Ale jak jeden odborník na peptidy řekl: "Chcete-li označit všechny peptidy, zlo by bylo jako exkomunikace máků kvůli spojení rostlin s drogami. Ve skutečnosti, v malých dávkách a v lékařsky schválených a předepsaných přípravcích, mohou být peptidy nevýrazná pleť, tělo a nejlepší přítel života. "

Jak užíváte peptidy

Většina peptidů se injektuje do těla, ale odborníci nyní vyvíjejí další metody pro zavedení peptidů do těla.

To zahrnuje krémy, které se aplikují na kůži topicky (mimo kůži) nebo transdermálně (podobně jako náplasti). Mohou být také aplikovány na kůži uvnitř úst nebo spotřebovány tam, kde se pak vstřebávají do těla.

Používáte peptidy

Když se ptáte, co chcete dát do těla, musíte se vždy zeptat, zda přínosy převažují nad vedlejšími účinky.

Podobně jako každá látka, o níž nic nevíte, by neměla být nakupována online od neregistrovaných dodavatelů nebo vypůjčena od přítele a poté injektována nebo konzumována.

Argument pro peptidy

Existují dostatečné a pevné důkazy podporující nápravné účinky zvýšeného růstového hormonu.

Jak uvádí Harvard Men's Health Watch, některé z přínosů patří: užívání ochrany proti zlomeninám, zvýšení svalové hmoty, snížení tělesného tuku, zlepšení výkonnosti a snížení rizika budoucích onemocnění srdce.

Řada studií rovněž prokázala zlepšení v psychologické pohodě, se specifickými zlepšeními v oblasti kvality energie zlepšila spánek (méně probuzení, prodloužení doby hlubokého spánku). Kromě toho se spotřeba zdravotní péče a nemocné dny snižují souběžně se zvýšenou psychickou pohodou.

"Každý člověk touží žít dlouho, " napsal Jonathan Swift, "ale nikdo by nebyl starý." Měl pravdu a pramen mládí nemusí být iluzí.

Existuje řada peptidů, které byly vyvinuty, aby pomohly hypofýze při uvolňování zvýšených množství růstových hormonů.

Ve srovnání s steroidy a testosteronem, s velkým potenciálem pro rychlé přínosy a potenciální vedlejší účinky, to nejsou kouzelné fazole, které z vás udělají superhvězda přes noc. Peptidy jsou spíše středně hořící pro ty z nás, kteří vědí, že tělo, které chceme, je jedním ze způsobů, jak zlepšit životní styl a že hodiny v tělocvičně jsou nezbytné.

Většina lidí, když se zeptá, co si myslí, že je peptid, je prostě jedno. Jsou výsledkem řízené a nezáleží na tom, že by jejich metoda mohla být šílenství. Peptidy jsou kouzelný džin, který je připraven a čeká, aby přijal touhu vašeho srdce.

Stejně jako většina věcí v životě, úspěch trvá trochu práce a jakákoliv pomoc na cestě je oceněna. Správný plán a správné peptidy pomáhají vašemu tělu dělat to, co již dělá, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Já sám užívám řadu peptidů po mnoho let a žiji rychle se rozvíjející, cestovní, pracovní a událost naplněný život Potřebuji vypadat přirozeně, vypadat fit a zdravý a důležitější je energický a ne unavený, z nichž všechny peptidy mi pomáhají dosáhnout .

Argument proti peptidům

Mohou mít velké, ale potenciálně závažné nežádoucí účinky a měli byste si poradit se svým lékařem ještě před tím, než zvážíte jejich použití.

Nesprávně použité peptidy mohou v závislosti na uživateli způsobit nežádoucí účinky v různém stupni.

Mohou zahrnovat:

 • Svědění v oblasti injekce
 • Zvýšená retence vody (běžný znak předávkování)
 • Zvýšený hlad
 • Suchá ústa
 • Brnění nebo necitlivost
 • Vysoký krevní tlak
 • Extrémní bolest ledvin
 • Bolest kloubů
 • Ztmavení krtků a zvětšování pihel
 • Zisk / ztráta hmotnosti
 • Snížila plodnost

Není to kouzelný lék

Mnoho lidí vydělává spoustu peněz z prodeje to, co chcete, takže si vždycky pamatujte, co dělá, jak dlouho to trvá, jak to vzít a jaké vedlejší účinky má, takže máte realistické očekávání toho, co může udělat pro tebe.

Zatímco peptidy vám mohou pomoci spalovat tuky při práci, jíst, mluvit a dokonce i spát, je třeba je kombinovat s jinými faktory životního stylu během několika měsíců, abyste viděli nejlepší výsledky.

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny