Věci, které byste nikdy neměli dělat po cvičení

Anonim

Ponechání špinavé prádlo v autě. Popping pimples. Neustále snubbing spodní prádlo pro plný efekt letní volné míčování. Všechny jsou považovány za špatné zvyky v jazyce někoho jiného, ​​ale dnes se díváme na jiný druh špatného zvyku - ty, které jsou často vykonávány po pevné zátěži nebo kardio session v místní posilovně.

Od zapálení cigaret k přeskakování se snažíme popsat nejhorší věci, které byste mohli dělat na vašem těle po tréninku s odbornou pomocí Paramount Recreation Club hlavního dietetika a osobního trenéra Jordana Pondera.

Myslíš, že jsi byla zlobivá tělocvična? Číst dál.

Přeskakování protahování

Přišel jsi, ty jsi se protáhl, udělal jsi ty supersety a teď je čas jít domů. Špatně. Protahování po cvičení je jednou z nejdůležitějších a často přehlížených postupů v posilovně.

Argumentace za protahováním svalů, které jste právě pracovali, pomůže obnovit fázi. Přesněji řečeno, protahování umožní, aby se vaše svaly zotavily rychleji, a tím pomohly růstu svalů a udržovaly je ve špičkovém stavu.

Nadměrné kardio

Když jste právě absolvovali hodinu tréninku, je to špatný nápad sledovat to s intenzivním zasedáním kardio.

"Pokud trénujete určité svalové systémy - rychlé záchvaty a pomalé záškuby a pracujete s výbušnými pohybovými vzory, nebudete mít svalovou regeneraci, " říká Jordan Ponder.

"Vyčerpáte je."

Ponder vysvětluje, že ačkoli to není nutně špatná věc, je to, když trénujete svalovou hypertrofii (nárůst velikosti kosterního svalstva růstem velikosti jeho buněk). Ve skutečnosti přiložení relace kardio do zadní části relace váhy nezískají požadované výsledky.

Odborníci říkají, že některé kardio po zasedání s váhami je dobré, pokud je to v rozmezí max. 20 - 30 minut. Pokud potřebujete dělat oba ve stejný den, oddělené vážení a kardio relace asi o 5 hodin.

"Často s tréninkem, pokud je to konzistentní, je méně méně, " dodává Ponder.

Kouření po setkání

Když jsme na schůzce s brainstormingem hodili tenhle člověk, byli jsme s ním setkáni: "K čemu je hezká tělocvična?" To není důležité, ale pokud to musíte vědět, dvě slova. Západní Sydney. Ale my odbočíme.

Kouření po zasedání v posilovně, ať už je to závaží kardio, je zkratka k datu smrti.

Podle názoru Ponder, lidé, kteří to dělají, rozšiřují během tréninku své plicy, táhnou je a pak do nich vkládají jed.

"Mohlo by to být horší než normální kouření."

On není špatný. Podle stávajícího výzkumu kouření po jakékoli formě cvičení "obrovské" stres na srdci.

Zdravé orgány a rostoucí svaly vyžadují, aby srdce dodávalo kyslík, aby mohly fungovat. Když rozsvítíte cigaretu po zasedání v posilovně, vyčerpáte zásobu kyslíku v těle a nahradíte ho škodlivým oxidem uhličitým.

Nalijete mléko do palivové nádrže vašeho vozu a očekávejte, že bude fungovat dokonale? Přesně.

Zpoždění postgraduálního výživy

Je důležité jíst po velkém tréninku, abyste doplnili živiny, které vaše tělo potřebuje. Přeskočte to a nevybíráte své buňky, aby znovu syntetizovali nebo rostli růst.

"Jinými slovy nepodporujete regeneraci svalové tkáně."

Ponder doporučuje tankování těla vysokými GI sacharidy jako banán, aby pomohl procesu opravy předtím, než narazí na kvalitní jídlo. Gymnáci by se měli snažit jíst po 15-20 minutách po jejich posledním setu.

A vysoce kvalitní jídlo neznamená rodinný obchod od KFC. Tlusté potraviny budou v podstatě odpuzovat vaši tvrdou práci tím, že zpomalují trávení, omezí množství sacharidů a aminokyselin, které mohou dosáhnout krevního oběhu před tím, než budou distribuovány do svalových buněk.

Není spát dost

Je to jednoduché. Spánek je nesmírně důležitý a nikdy by neměl být přehlédnut, vysvětluje Ponder.

"Svaly se regenerují, když jsou v klidu."

Jinými slovy, vaše vážení trénink je účinný pouze tehdy, když dáte tělu dostatek času na odpočinek a obnovu poškozených svalů.

Zapomenout na ochlazení

Je to lidská přirozenost se specializovat na jednu věc a dělat to dobře.

"Běh rychle, zvedněte těžké závaží. Nepřemýšlíme o tom, co děláme našemu tělu, když se to stane, a opravdu to zdůrazňuje, "vysvětluje Ponder.

"Svaly jsou stejné. Nemůžete je dostat pod hromadu stresu během a po cvičení. Pokud je nezanecháváte jemně, ochlazujete, natahujete, mobilizujete, ztuhlé svaly se ztuhnou a slabší svaly se zhorší. "

Ponder poukazuje na dokonalý příklad tohoto scénáře v dnešní společnosti mezi muži.

"Kolik chlapů nad 50 let se může dotknout prstů?"

Chlazení dolů nemusí být náročný proces. Snižte srdeční frekvenci postupně pomocí:

  • Pěnové válečky
  • Vycházejte na trenažéru 10 minut
  • Protahování

Tímto způsobem zajistíte, že vaše tělo bude připraveno na další trénink a zároveň zkracuje dobu zotavení.

Pití alkoholu po cvičení

Opravdu? Tohle není žádnou myšlenkou. Tělo musí být hydratováno po cvičení a alkohol má zpětný účinek hydratace. Když vaše tělo ztrácí tekutiny, vaše svaly se dehydratují. Ztrácíte znovu.

Jordan Ponder je zakladatelem Paramount Recreation Club a Transform Health v Sydney v Austrálii. TransformHealth byl vytvořen, aby inspiroval obvyklé zdraví a zlepšil výkon. Kontaktujte Jordan, aby zajistil výživu, fitness a životní styl konzultace.

Zajímavé Články

10 ohromující americké modely, které potřebujete vědět

Fotografická historie herních ovladačů

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Ryan Gosling a Harry Styles

Khaki obleky jsou nejteplejším lístkem letos v létě - získejte inspiraci o tom, jak nosit vzhled