Tyto aplikace pomohou zvýšit vaše duševní zdraví

Anonim

Tento příběh byl původně publikován na Collective Hub

V rychle se rozvíjejícím 24/7 světě, v němž žijeme, může být těžké najít dokonce pět minut, abyste si dýchali a zaměřili se na sebe.

Reboot pro náladu a mysl.

Vždy nás čeká e-mail, text nebo upozornění ze sociálních médií. Naštěstí, pokud zjistíte čas na odvzdušnění, existuje stále více aplikací, které vám pomohou zvýšit vaši náladu, zmírnit stres a zlepšit vaše duševní zdraví.

Zatímco tyto aplikace by neměly nahradit odbornou pomoc těm, kteří ji potřebují, mohou být použity společně s profesionálními službami podpory nebo jako užitečná pomůcka pro udržení vašeho panelu nástrojů.

MoodKit

MoodKit je komplexní aplikace zahrnující čtyři integrované nástroje, které uživatelům umožňují zvládnout jejich nálady a vytvořit tak zdravý mentální výhled. První nástroj vychází z technik Cognitive Behavior Therapy (CBT) a poskytuje svým uživatelům více než 200 přizpůsobitelných činností, které pomáhají zlepšit vaši náladu.

Dalším nástrojem je myšlenka Checker, která vás učí tipy pro správu nálady. Nástroj pro sledování nálady vám ukáže vzory a pokrok, zatímco deník vám umožňuje dělat si poznámky. Vše, pokud si myslíte, že potřebujete podporu, je MoodKit jedním z důkladnějších nástrojů.

Lucerna

Hledáte-li velmi specifickou pomoc s nápovědou, Lantern může být pro vás ta správná aplikace. Když se přihlásíte do Lucerny, budete mít kvíz, abyste zjistili, ve kterém životě chcete pracovat.

Poté budete propojeni s profesionálním trenérem a přidělíte řadu cvičení. Činnosti jsou navrženy tak, aby byly dokončeny denně a jsou auto-vedeny. Při práci ve cvičení můžete také snadno odpočívat, protože vědí, že váš osobní trenér je jen pár textů pryč.

Hluboký spánek

Není žádným tajemstvím, že nedostatek kvalitního spánku může mít obrovský vliv na Vaši náladu a duševní pohodu. Aplikace Deep Sleep je zaměřena na potírání problémů se spánkem, které nabízejí uživatelům meditaci s průvodcem. Aplikace obsahuje nastavení, která můžete upravit tak, aby byla nalezena správná meditace pro osobní spánkovou rutinu.

Můžete například chtít, aby meditace hrát jednou, nebo budete chtít, aby se opakovala po celou noc. K dispozici je také možnost, která umožňuje aplikaci upozornit, abyste během celého dne měli pečlivé okamžiky.

Happify

Happify pracuje na teorii, že i kdybyste na své štěstí jen několik minut za den, můžete vidět významné výsledky za pár dní. Společnost Happify poskytuje svým uživatelům aktivity a hry, které čerpají z pozitivní psychologie, pozornosti a technik CBT.

Podle Happify 86 procent častých uživatelů zjistí, že jejich štěstí se zvýšilo během dvou měsíců od začátku aplikace. Aplikaci můžete kdykoli a kdekoli použít, protože je k dispozici v počítačích i mobilních zařízeních.

Jednoduchý zvyk

Jednoduchý zvyk je skvělá malá meditace a pozornost aplikace pro ty na cestách. Bez ohledu na to, kolik času máte, bez ohledu na to, kde jste, je jistě pro vás meditace. Pokud například dojíždíte do autobusu, existuje zvláštní meditace, která vám pomáhá přihlížet navzdory hluku a chaosu kolem vás.

Pokud jste právě přišli domů po dlouhém dni, je pro tento scénář meditace. A na to vše navíc? Aplikace byla vytvořena týmem psychologů a odborníků v oblasti meditace Harvard, takže víte, že jste v dobrých rukou.

Průtok

Pokud trpíte záchvaty paniky, Flowy je skvělá aplikace, kterou máte po ruce, když potřebujete něco právě tady, právě teď. Aplikace vytvořil Simon Fox, který sám zažil záchvaty paniky. Simon ví, že když jste v útoku, nemáte čas na detaily, takže Flowy je super jednoduché.

V podstatě hrajete hru - Vaším cílem je pomoci Aegire, bohu moře, opravit jeho loď - ale budete používat dýchací techniky k hraní. Podle Flowyho se po 90 sekundách budete cítit uvolněněji.

Start

Pokud trpíte depresí, může být užitečné stahovat Start. Tato užitečná aplikace byla vytvořena zakladateli webu Iodine, který umožňuje uživateli sdílet své zkušenosti s různými léky. Začátek však je zaměřen výhradně na ty, kteří mají depresi.

Umožňuje svým uživatelům sledovat symptomy deprese a řídit všechny související léky. Protože může trvat nějakou dobu, kdy se antidepresiva projeví, aplikace vám pomůže sledovat všechny nežádoucí účinky a způsob, jakým se cítíte, což pomáhá vytvářet celý obraz. V ideálním případě budete sdílet výsledky se zdravotníky, kteří vás léčí.

Slova: Bryna Howes
Sledujte Collective Hub na Facebooku a Instagramu

Zajímavé Články

10 ohromující americké modely, které potřebujete vědět

Fotografická historie herních ovladačů

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Ryan Gosling a Harry Styles

Khaki obleky jsou nejteplejším lístkem letos v létě - získejte inspiraci o tom, jak nosit vzhled