Spát déle vás činí atraktivnějšími, zjišťuje studie

Anonim

Vždy jsme věděli, že deprivace spánku stačí k tomu, aby někdo nasadil mylnou náladu, ale víte, že čím víc spánku by vás mohlo být více sociálně přitažlivé?

Vědci z Kalifornské univerzity v Berkeley zjistili, že byste pravděpodobně měli určitě vypnout budík, neboť "lidé s nedostatkem spánku se cítí osamělejší a méně ochotni spolupracovat s ostatními, vyhýbat se blízkému kontaktu stejně jako lidé se sociální úzkostí, "( Science Daily ).

Jak byste očekávali, tato "odcizující atmosféra" způsobuje, že lidé, kteří nejsou spánkem, jsou více sociálně neatraktivní vůči ostatním. Co byste ale nečekali, je fenomén "sociální nákazy", který byl také nalezen. Ukazuje se, že dokonce i "klidní lidé" se po interakci se spánkem zbavují pocitu osamělosti.

Jak to souvisí se spaním? Je to také pravda: pokud získáte pár dalších z (pokud nejste obávaná "ranní osoba"), turbo nabíjete dny lidí, se kterými se setkáte.

"Pozitivní poznatek, jen jedna noc dobrého spánku vede k tomu, že se cítíte více odchozí a společensky sebevědomí a navíc vás přitahuje."

Zjištění, zveřejněná v časopise Nature Communications, jsou první, která ukazuje začarovaný cyklus mezi ztrátou spánku a tím, že se stává společensky izolovaným, a osvětluje globální epidemii osamělosti.

"My lidé jsou společenský druh. Nicméně spánková deprivace nás může přeměnit na sociální malomocnosti, "řekl studijní vedoucí autor Matthew Walker, UC Berkeley profesor psychologie a neurovědy.

Jak uvedl Science Daily, "Brainové skenování osob bez lidského spánku (když viděli videoklipy cizinců, kteří k nim chodili) vykazovali silnou aktivitu sociálního odpuzování v neuronových sítích, které se typicky aktivují, když lidé cítí, že jejich soukromý prostor je napaden".

"Čím méně spánku dostanete, tím méně budete chtít společensky reagovat. Na druhé straně vás ostatní lidé vnímají jako sociálně odpudivější a dále zvyšují závažný dopad sociálního izolace na ztrátu spánku "(Walker).

To je důležité, protože osamělost se zhoršuje. Zpráva o záchranné lince ukazuje, že z 3100 respondentů z Austrálie, 60% hlásilo "často pocit osamělosti", zatímco 82, 5% věřilo, že osamělost roste. Vzhledem k tomu, že se zdá, že osamělost zvyšuje riziko úmrtí o více než 45 procent, "Možná (není) náhoda, že v posledních několika desetiletích došlo k výraznému nárůstu osamělosti a stejně dramatického snížení trvání spánku" ( Science Daily ) .

Zajímavé Články

Ohromující Jodi Anasta x Max Vyrobeno Photo Editorial

K dům podle AworkDesign Studio

Nejlepší oblečení mužské osobnosti z roku 2015

Kompletní průvodce pro pánské klobouky a způsob, jak je nosit