Tajné duševní výhody cvičení

Anonim

Ať už je vaším cílem hromadit nebo snižovat, fyzické výhody pravidelného cvičení jsou nekonečné. Budete vypadat lépe, budete žít déle, budete mít více sexu a více energie, ale co způsob, jak cvičení může prospěch vaší mysli?

Ukázalo se, že bít v tělocvičně může dělat zázraky pro vaše duševní kondice, stejně jako vyřezávání nové šest balení. Zde je několik způsobů, jak cvičení pomoci vaše noggin.

Pomáhá vám vyhnout se kognitivnímu poklesu

Zdá se, že cvičení vám může pomoci vytvořit nové mozkové buňky, a to i jako dospělé, zejména v hipokampu (část vašeho mozku, která je zodpovědná za dlouhodobé vzpomínky a prostorovou navigaci). A zatímco se váš hippocampus přirozeně zmenšuje, jak jste starší, potenciálně vedoucí k demenci a kognitivnímu poklesu, cvičení může ve skutečnosti zvýšit jeho velikost až o 2%, takže absolutně nikdy nezapomenete na vyčerpávající maraton, který jste udělali v roce 26.

Zlepšuje vaši schopnost poznat nové dovednosti

Stejně jako učení, jak squatovat jako pro, fyzické cvičení vám pomůže naučit se nové dovednosti i po opuštění tělocvičny. Výzkumníci zjistili, že 5 měsíců cvičení může vést k roztrhanému zařízení, ale také zvyšuje průtok krve do mozkové kůry, což je část mozku zodpovědná za paměť, myšlenky a vnímání. Opice testované ve studii prokázaly významné zlepšení v tom, jak rychle se naučili nové dovednosti.

Zůstanete ochlazeni pod tlakem

Vyhněte se ztrátě vašeho hovna tím, že se zrychlí váš rutinní cvičení. Když cvičíte, čerpáte v celém těle neurotransmitery, které jsou dobře známé jako endorfiny. Stejně jako morfin vysoká, tyto endorfiny produkují "cvičení-indukované euforie" dělat zbytek vašeho dne trochu méně stresující a zvyšující vaše celkové štěstí. Bláznivý šéf a rozzlobená přítelkyně jsou pryč.

Pomůže vám klepnout na kreativitu

Ať už máte spisovatelův blok, nebo jen potřebujete, abyste získali ty kreativní džusy, jdoucí na stezce na dlouhou procházku, běh nebo cyklus, můžete zvýšit kreativitu až o dvě hodiny později. Ve skutečnosti může cvičení v přírodě a být spolu s přírodou dramaticky nadprůměrné inspiraci. Jak tvrdil filozof a autor Henry Thoreau, jeho myšlenky začaly proudit 'v okamžiku, kdy se moje nohy začaly pohybovat.'

Pomozte vám vyrazit špatné věci

Dopamin, "chemická odměna", se uvolňuje v reakci na jakoukoli formu potěšení, od jídla až po sex, drogy a dokonce i cvičení. Krátké cvičení mohou účinně odvrátit závislost na drogách nebo alkoholu, což znemožňuje chování (alespoň v krátkodobém horizontu). Další výhoda? Bít na pozdní svačiny a chlast má sklon k narušení vašeho cirkadiánního rytmu, což má za následek spíše špinavý noční spánek. Cvičení vám pomůže restartovat tělesné hodiny, a tak snáze narazíte na seno.

Je čas na přehodnocení tohoto členství v tělocvičně? Mysleli jsme si to.

(přes Thrillist & Huffington Post)

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny