Vědci mohou najít lék na zvrácení malej plešatosti

Anonim

Takže jsou dobré zprávy a špatné zprávy pro muže, kteří se zabývají ztrátou vlasů.

Dobré zprávy? Vědci z Johns Hopkins Medicine úspěšně zkoumali experimentální sloučeninu, která zvrácená ztráta vlasů, šedivé vlasy a záněty kůže, které jsou běžně spojeny s vysokým obsahem tuku a vysokým obsahem cholesterolu v západním světě.

Stručně řečeno: Oficiálně jsme o krok blíž k nalezení léku na mužskou plešatost.

Vědci se domnívají, že experimentální sloučenina zastavuje produkci určitých tuků nazývaných glykosfingolipidy (GSL), hlavní složky, které tvoří kůži a buněčné membrány.

Pokusy byly provedeny na myších, které dostaly dietu s vysokým obsahem tuku a cholesterolu. To vedlo k tomu, že subjekty vykazovaly změnu barvy vlasů z černé na šedé na bílou, rozsáhlé ztráty vlasů a záněty kůže, které se projevily několika ranami.

Jakmile se myši krmily sloučeniny, tyto účinky byly obráceny.

Nyní pro špatnou zprávu - sloučenina byla testována pouze na myších a vědci tvrdí, že neexistuje žádné potvrzení, že bude bezpečně pracovat na lidských subjektech dosud.

Jaký průlom přináší stůl, je možnou cestou k potlačení vypadávání vlasů. Subroto Chatterjee, který je profesorem pediatrie a medicíny na Lékařské fakultě Univerzity Johns Hopkins, vysvětluje, jak tento výsledek může potenciálně změnit životy mužů.

"Naše nálezy ukazují, že západní strava způsobuje vypadávání vlasů, bělení vlasů a zánět kůže u myší a věříme, že podobný proces se objevuje u mužů, kteří ztrácejí vlasy a zažívají bělení vlasů, když jedí dietu s vysokým obsahem tuku a cholesterolu, " říká Chatterjee .

Zatím vědci budou i nadále rozšiřovat své zjištění o sloučenině známé jako D-PDMP, aby zjistily její účinnost a množství potřebné k aktivování růstu vlasů.

"Doufejme, že někdy v budoucnosti to může znamenat rychlejší a účinnější zotavení z plešatosti, bělení vlasů při stárnutí populace a hojení ran, " říká Chatterjee.

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny