Perfektní (vědecký) případ pro myšlení méně

Anonim

Tento příběh byl původně publikován na Collective Hub

Na autopilotu se věnujeme velkou část života. Což je v pořádku. Váš ranní sprcha, dojíždění nebo fronta na kávu nemusí být zapamatovatelná. Ale nikdo nechce být ne-show - cerebrálně mluvit - při pohledu z vrcholu hory, rozhovor s vaším významným jiným nebo si dopřát jídlo, které jste vy nebo, více naléhavěji, někdo jiný se obtěžoval připravit.

Bohužel, naše schopnost vědomě se účastnit takových životních okamžiků je často potlačena bloudilým (nebo přemýšlením?) Přeplněným svědomím, kde vzpomínky přecházejí (vsadím, že jsem nesprávně napsal jméno svého šéfa v tomto e-mailu

.

bylo to poslední mléko dnes ráno?) a obává se budoucnosti (Jak můžu splnit můj termín? Bude to doma včas na hru trůnu?) hrát na smyčce, obklopující naše vědomí v mlze, vyhnout se blížícím se chodcům.

Pokud jde o aktuální (možná považované za život zachraňující chodce) myšlenku, že bychom se měli snažit být více přítomni, Eckhart Tolle, autor Síly dnešního dne, toto řešení předložil: "Zde je pro vás nová duchovní praxe: ne vezmi si své myšlenky příliš vážně, "a teď věda říká, že bychom je měli úplně zrušit - zejména při snaze o kreativitu.

Toto byla teorie, kterou nedávno odhalil neurolog důstojník Moshe Bar, ředitel Multidisciplinárního výzkumného centra pro mozky na univerzitě Bar-Ilan a profesor na Harvardské lékařské fakultě ve stanovisku pro New York Times. Moshe cituje studii, kterou vedl vedle studenta Shira Barora, který byl vydáván v tomto měsíci Psychologická věda, v níž dvojice "demonstruje, že schopnost původního a kreativního myšlení je výrazně zastíněna bludnými myšlenkami, obsesivními ruminacemi a jinými formami" duševní zátěže " . "

Jejich série experimentů viděla, že účastníci podnikli úkol svobodné asociace a současně si pamatovali řadu čísel. Polovina účastníků byla požádána, aby zapamatovala sedm číslic, druhá polovina jen dvě. Nechtěli si je uvědomit, že byli položeni slovy (např. "Tabulka") a požádáni, aby rychle reagovali prvním slovem, které k nim přišlo (někteří by mohli říkat "židle"). Ti, kteří mají řadu sedmi čísel nacpaných v jejich lebkách, se vrátili s rozhodně méně kreativními, "staticky společnými" odpověďmi ("bílá / černá"), zatímco ti s dvěma číslicemi dali více jedinečných spojů ("bílý / mrak").

"Tyto experimenty naznačují, že přirozená tendence mysli je zkoumat a upřednostňovat novotu, ale když je obsazena, hledá nejznámější a nevyhnutelně nejzajímavější řešení, " píše Moshe. Což představuje docela hádka, naše moderní mysl je obsazena jako toaletní letoun po dvou hodinách turbulence.

Každodenní život nám naplňuje naše hlavy všemi věcmi - ať už si zapamatujete obsah vaší chladničky, bolest nad předstíranou nesprávnou interpretací emoji nebo zoufale se snažíte vzpomenout na toto jméno (děkuji, Facebook). Pak je tu snění, fantazijní a, více naléhavěji, stres a paranoie, s nimiž se potýkáte.

"Chytání schopnosti uvolnit zátěž na vaší mysli, ať už prostřednictvím meditace nebo nějaké jiné praxe, může přinést s sebou nádherně zvětšenou zkušenost světa - a jak to naznačuje naše studie, o své vlastní mysli, " radí Moshe, sám po ročním týdnu mlčení v meditačním ústupu.

Pokud se chcete zaměřit na méně rozmanitost, pokuste se obrátit pozornost na vaše dýchání, vaše kroky a krásu, která vás obklopuje. Ditch se datuje Descartesově "Myslím, že jsem tedy" pro pohnutky En Vogue pop-mantra: "Uvolněte svou mysl a zbytek bude následovat" (od roku 1637 jsme udělali dlouhou cestu). Dejte mozku pauzu a nenechávejte ostatní smysly v tomto okamžiku. Nikdy nevíte, co by mohlo jít do čisté mysli.

Sledujte Collective Hub na Facebooku a Instagramu.

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den