Otevírání e-mailů po hodinách vás pomalu zabije, zjišťuje studie

Anonim

Vinný, bezvýznamný, zakořeněný zvyk, to, co máš dělat, abys udržel svou práci, cokoli nazýváš pocit strašné zodpovědnosti, která přijde na tebe, když se rozhodneš otevřít stále se zvyšující hromadu korespondence, je to pro tebe ještě horší, než si myslel.

Jistě, dobře si uvědomujete, že to je bolest, ale to, co jste pravděpodobně nevěděli, což právě objevil tým vědců ve Virginii, je to, že i když odmítáte zvrácenou potřebu otevřít svůj pracovní e-mail v 15:00 v sobotu, pouhé myšlenky, že byste mohli poškodit vaše duševní zdraví - a ohrozit pohodu vaší rodiny.

William Becker, autor studie "Ticho mě zabíjel: sledování elektronických komunikací a zaměstnance a významný jiný blahobyt", to prokázal zkoumáním účinku očekávání, že se očekává, že bude kontrolovat váš pracovní e-mail z hodin na dobrovolníky a úrovně úzkosti jejich rodiny.

"Konkurenční nároky na práci a nepracovní život představují dilema pro zaměstnance, která vyvolává pocity úzkosti a ohrožuje pracovní a osobní životy, " řekl.

To, co našel, bylo překvapující. Přestože předchozí studie prokázaly, že pracovní doba má negativní dopad na rodinný život, tato studie ukázala, že pouhé očekávání, že zaměstnanci budou "na pohotovosti" (pokud jde o e-mail) významně ovlivnilo jejich duševní zdraví a rodinný život - nikdy nebyl odeslán e-mailem během "nefunkčního" času.

Při odeslání posledního pracovního e-mailu na Friday.pic.twitter.com/ocrYliLGsu

- brobible.com (@BroBible) 10. srpna 2018


Na rozdíl od požadavků týkajících se práce, které vyčerpávají zaměstnanecké zdroje, fyzické a psychologické, vyžadují si čas od domova (např. Služební cesty), "zákeřný dopad" vždy na "organizační kultuře je často neočekávaný nebo skrytý jako výhoda - například vyšší autonomie a kontrolu nad hranicemi pracovního života, "uvedl Becker.

"Náš výzkum odhaluje skutečnost:" flexibilní pracovní hranice "se často mění na" práci bez hranic "a ohrožují zdraví a pohodu zaměstnance a rodiny."

Vzhledem k tomu, že tyto negativní zdravotní důsledky (z dlouhodobého hlediska) jsou nákladné i pro zaměstnavatele, společnost Becker doporučila firmám, pokud je to možné, snížit očekávání sledovat elektronickou komunikaci mimo práci.

Jak uvedlo Science Daily, "Když to není volba, řešením může být stanovení hranic, kdy je elektronická komunikace přijatelná během pracovních hodin, a to nastavením mimoškolních e-mailových oken nebo plánů, kdy zaměstnanci mohou reagovat."

Dalším klíčovým problémem, řekl Becker, bylo, že organizační očekávání by měla být předem oznámena.

"Pokud povaha zaměstnání vyžaduje dostupnost e-mailu, měla by být tato očekávání formálně uvedena jako součást pracovních povinností."

Studie naznačila, že znalost těchto očekávání předem může snížit obavy zaměstnanců a zvýšit porozumění ze strany jejich rodinných příslušníků. Navrhl také lidi, kteří zápasí s těmito problémy, prozkoumat vědomí a meditační dovednosti, které vás učí relaxovat a zaměřit se pouze na to, co můžete ovládat.

Tato oblast studia bude stále důležitější, protože "Zaměstnanci dnes musí procházet složitějšími hranicemi mezi prací a rodinou než kdykoli předtím, " ( Akademie řízení ). Mezitím je tu stav mysli, o který bychom měli všichni usilovat.

Nenávidím, jak po prázdninách si nemůžu vzpomenout na své pracovní e-mailové heslo nebo proč dělám to s mým životem.

- Johnny Acronyc (@ johnnyacronyc) 7. srpna 2018


SOUVISEJÍCÍ: Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou milovat

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den