Nová studie vysvětluje, proč milujeme rychlé občerstvení po velké noci

Anonim

Vyjdete z klubu, sedm piv těžších (a několik kilo hanebnějšího zapalovače) poté, co se vaše vnitřní Casanova tak velkolepě nezobrazí. "Cokoli, " říkáte, "možná jsem vyrazil - ale alespoň můžu dostat kebab nebo plátek pizzy na cestě domů." Jistě, už jste na večeři, ale toto 2 pro 1 Meatlovers zvláštní je příliš dobrá, aby odolala.

Poté, když po jednom týdnu spotřebujete více mastnoty, než byste za normálních okolností běžili, spali jste s břichem s fast-food dítětem a probudíte se, proč to sakra dělám? Všichni ví, že alkohol snižuje inhibice, takže víte, proč jste jednal o opilé touze - ale proč jste to dostali na prvním místě?

Pokud je tento způsob myšlení známý, nemusíte mít obavy, je to vysvětlení: poté, co viděli reklamu v kampusovém deníku propagujícího nezdravé pozdní noční jídla, vědci z University of Buffalo se rozhodli prozkoumat, zda existuje biologická výmluva opilá chuť.

"Říká se jim" drunchies ", nebo opilé mouchy. Je to touha, kterou člověk musí jíst slané, mastné, nezdravé potraviny během nebo po noci těžkého pití, "(Science Daily).

"Vzhledem k epidemii obezity a míře konzumace alkoholu na vysokých školách potřebujeme být informováni nejen o negativním vlivu konzumace alkoholu, ale také o vliv, který má na to, co lidé jíst při pití, " říká Jessica Kruger, hlavní autor studie.

Podle Californian Journal of Promotion of Health, předchozí výzkum již zjistil, že žvýkací potíže žáků se zvyšují (a že mají tendenci jíst méně ovoce a zeleniny), když pijí alkohol. Tato studie prozkoumala, proč tomu tak je, když zkoumáme "těžké epizodické pití" a "dietní rozhodnutí" jak během pití, tak následujícího dne.

Jak uvedlo Science Daily, "Krugerová a její kolegové z University of Michigan, University of Toledo a Bowling Green State University, provedli studii na vzorku 286 studentů na velké veřejné universitě na Středozápadě."

Účastníci studie vyplnili anonymní online průzkum, který začal s obecnými otázkami týkajícími se stravy, jako je "Co obvykle jíte za první jídlo dne?" A "Jak často jíte něco před spaním?" Tato sada což je srovnávací měřítko, podle něhož by jejich stravovací návyky při vypití alkoholu mohly být srovnávány.

moje fáze opilosti jsou:

1. "Zatím ještě nejsem bzučen."
2. * sedí na mokré trávě někde s mými botami z jídla Pizza *

- Drunk (@drunk) 3. srpna 2018


"Později v průzkumu, " hlásil Science Daily, "byli dotazováni, jak často jedli něco před spaním v noci, když pil alkohol a co jedli. Byli také požádáni, co obvykle jedli na své první jídlo den po noční náladě. "

Výsledek? Výzkumníci zjistili, že pití výrazně ovlivnilo noční stravovací vzorce účastníků studie. "Všichni konzumenti alkoholu pravděpodobně něco sníst, než půjdou do postele po pití alkoholu než obvykle, než půjdou spát, " uzavřela zpráva.

"Konkrétněji, měli větší pravděpodobnost, že se rozhodnou pro slané občerstvení a pizzu. Zdravé potraviny, jako je tmavě zelená zelenina a jiné vegetariáni, které by obvykle jíst, nebyly tak lákavé, "(Science Daily).

Co se děje v těle po celou tuto dobu? Je to opravdu ~ fyziologie ~, která nás přiměje objednat 2am kebab a pak nahradit naše obvyklé snídaně obilovin a mléka s tacos? Slovo: ano. Nebo alespoň, pravděpodobně; "Je pravděpodobné, že po požití alkoholu může množství krevního cukru v těle růst a klesat, což stimuluje mozek, aby se cítil hladný, " vysvětlil Kruger.

Problém spočívá v tom, že účastníci neuvedli, že před spaním spálí více vody nebo jiných nealkoholických nápojů, čímž zvyšují dehydrataci a vedou k ještě nezdravějšímu výběru jídla.

Vezmeme-li v úvahu množství možností rychlého občerstvení v okolí univerzit a městských oblastí nočního života, stejně jako rostoucí epidemie obezity v Americe, tato zjištění poukazují na potřebu podporovat zdravou výživu ve všech dnech, včetně pozdní noci.

Zajímavé Články

Jarní závod 2015 - den 2 pánská móda s #Peronistyle

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Nejlepší oblečení muži z týden, který byl skvělý. Tom Hiddleston, Tom Holland a Benedict Cumberbatch

Byt Život pro dítě konečného člověka