Memes rozbíjí stigma kolem duševního onemocnění

Anonim

Memy, které inspirují existenciální strach, se mohou zdát depresivní. Ale jejich ničivá upřímnost je vlastně rozbíjení tabu kolem mluvení o duševním zdraví a pomoc lidem, kteří bojují s úzkostí, depresí a sociální izolací, si uvědomují, že nejsou sami.

Headspace, národní centrum mládežnické nadace v Austrálii, zjistilo, že přiblížení duševního zdraví "neklinickým" způsobem, jako "nalezením memy, která zachycuje vaše pocity a obavy do vtipného obrazu", rozbíjí stigma spojené s otázkami duševního zdraví, zejména mezi tisíciletími. Daleký výkřik od patronujícího stereotypu, který "vyvracejí" memy, jsou zlomyslnou silou, která by mohla poškodit naše křehké duševní stavy a zabývat se těmito problémy.

"Dvě věci usnadňují mluvit o obtížných předmětech: humor a vzdálenost - vlastnosti, které mám přirozeně poskytovat, " ( Headspace ).

Mohou být dokonce lépe než "zdravotní ovlivnění", jejichž falešné inspirativní citace nás jen zhoršují tím, že nejsou šťastní a lesklé 24/7. Ve skutečnosti Brock Bastian, australský psycholog, považuje stigma za negativní emoce za jednu z hlavních příčin deprese a pokud se lidé mohou jen vyrovnat s tím, že je zcela normální, když se cítím dolů, abychom si uvědomili), byli bychom všichni šťastnější.

Příspěvek sdílený Lola Tash a Nicole Argiris (@ mytherapistsays) 29. srpna 2018 v 12:28 hod. PDT

Tato myšlenka byla opravdu přinesena domů v šetření Headspace, když jeden dobrovolník odhalil: "Učinil jsem memy, abych mluvil o mých zkušenostech s duševními nemocemi nebo účinky traumatu nebo dokonce jen ošklivých částí života a sebe, které obvykle nezobrazuji takovým způsobem, ve kterém jsem nebyl tak strach, že bych vypadl jako příliš "intenzivní" nebo "těžký". "

to, co nazýváš nervózní poruchou, zavolám, omylem viděl věci tak, jak jsou

- tak smutné dnes (@sosadtoday) 25. června 2018

"Myšlenka spočívá v tom, že když se lidé ocitnou v kontextu, kde je štěstí vysoce ceněno, vytváří pocit tlaku, aby to takhle cítili, " řekl Bastian Quartz . Takže když se setkáme s neúspěchem, "ruminujeme o tom, proč (my) necítíme způsob, jak (my) myslíme, že bychom měli cítit", což ještě více zhoršuje náš stav mysli. To je důvod, proč je lepší vypadat realitu (a memy) přímo do obličeje.

S tímhle hovinkem jsem hotová.

Příspěvek, který sdílíš TheTasteless Gentlemen Show (@thetheastelessgentlemen) dne 27. srpna 2018 v 9:22 hod. PDT

SOUVISEJÍCÍ: Pivo je pro vás lepší, než knihy s vlastní nápovědou, řekněte opilé vědce

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common