Nízký počet spermií by mohl být řešen tím, že pije více piva, zjišťuje studie

Anonim

Konvenční moudrost o plodnosti má tendenci soustředit se na dobře vyváženou rutinu cvičení, kale-shakes a brzy večer. Některé výzkumy dokonce naznačují, že inteligence dítěte může být pozitivně (nebo negativně) ovlivněna otcovou úrovní zdraví. Což je skvělé; ale žádná zábava. Teď však všichni vychovávající předkové mají výmluvu, aby zvedli klapku na pivo nebo sedm.

Proč? V nedávné studii byl mírný příjem alkoholu spojen s vyšším objemem spermatu, koncentrací spermií a celkovým počtem spermií. Jak uvádí Science Daily, "Ve studii 323 mužů bylo 9, 6% abstinujících, 30, 0% pil méně než 1-3, 30, 3% pil 4-7 a 30, 0% vypili více než 8 alkoholických jednotek za týden. (1 jednotka = 125 ml vína nebo 330 ml piva nebo 30 ml destilátů, které obsahují přibližně 12, 5 g ethanolu). "

"Ve srovnání s muži, kteří pijí méně než 1-3 jednotky týdně, byl medián objemu spermatu vyšší ve skupině 4-7 jednotek / týden, stejně jako celkový počet spermií. Spojení s koncentrací spermií bylo také významné, s trendem tvaru U ve skupinách příjmu alkoholu, "dodali.

"Vzhledem k tomu, že dávka dělá jed, je jim doporučeno omezit, ale ne vyhýbat se alkoholu, " říká dr. Elena Ricci, vedoucí autorka.

Pokud jde o nízké počty spermií, byly výsledky shodné s ostatními výzkumy. V Itálii, kde se výzkum uskutečnil, je konzumace alkoholu běžná, ale obvykle se omezuje na malé množství a "To platí zejména pro muže, kteří se odkazují na naši kliniku neplodnosti, " uvedla vedoucí autorka Dr. Elena Ricci z Fondazione IRCCS Ca ' Granda Ospedale Maggiore Policlinico.

Takže pokud plánujete rozšiřovat své krmivo, nepokládejte plechovky - ale nenechávejte je ani do nich. Vyzkoušejte evropský styl, sestavte se, opakujte po mně; moderování není špinavé slovo.

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common