Nízká karbová dieta je skvělá pro ztrašení váhy. Ale je tu úlovek

Anonim

Jistě, koblihy jsou plné cukru a cholesterolu, ale vaše oblíbená strava s nízkým obsahem uhlohydrátu může trvat roky života. Pokud jste advokát Keto, bojovník Paleo nebo závislý Atkins, jste pravděpodobně vylila pár kilo - a za to vás pozdravujeme. Nicméně nová studie provedená o dlouhodobých účincích stravy s nízkým obsahem sacharidů naznačuje, že budete muset položit #goodvibes na pozastavení.

Předtím, než skočíte k závěrům, nebylo to dvouminutový průzkum provedený praktiky biologie. Tato studie, financovaná z Národního zdravotního ústavu, se zabývala údaji, které se datují do osmdesátých let, a slouží jako varovný signál pro ty, kteří na večeři jedí steak na snídani, vejce na oběd a slaninu.

Studie, publikovaná v časopise Lancet Journal of Public Health, zjistila, že bez ohledu na to, zda se dopustili obětního spisu na náhradu špaget s "cukernými těstovinami", nebo zda trpíte nadčasovou studenou stravou s chlebem a krekry, jste v každém případě zaskočeni.

Jak uvedl Maxim, "Vědci zjistili, že jak vysoká, tak nízká procentní sazba uhlohydrátových diet byla spojena se zvýšenou úmrtností, přičemž minimální riziko bylo pozorováno při příjmu sacharidů v rozmezí 50 až 55%." Takže v zásadě: klíčování je klíčové.

Bohužel pro lidi, kteří nahrazují většinu svých sacharidů živočišnými bílkovinami a tuky (ze zdrojů jako je jehněčí, hovězí, vepřové a kuřecí), byl tento druh stravy korelován s kratší dobou života. To bylo v kontrastu s těmi, kteří získali většinu z jejich bílkovin a tuků z "zeleniny, ořechů, arašídového másla a celozrnných chlebů", u kterých bylo zjištěno, že žijí déle.

"Dieta s nízkým obsahem uhlovodíků by mohla zkrátit délku života až o čtyři roky, " ( BBC ).

Výzkumníci dospěli k závěru, že "zdroj potravy významně upravuje souvislost mezi příjmem uhlohydrátů a úmrtností, " ( Maxim ). Takže v zásadě, pokud si vezmete dietu s nízkým obsahem uhlohydrátů, neměňte vše jen s masem. A pokud se snažíte zlepšit své zdraví, "plné keto" není jedinou možností - můžete jen přepínat tenký bílý toasted plátky na nějakou celozrnnou dobrotu.

Náš útočník? Všechno v moderování. Včetně dortu a tříčokoládového dortu.

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den