Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Anonim

Kdysi na více sartorially nakloněný čas, muži pravidelně navštěvovali události, na kterých se nosila černá kravata a bílá kravata. V těchto dnech byly víc formální, znamenalo to bílou kravatu a ocasy, zatímco semifinále se týkalo večeře, oblečení a dalších iterací černé kravaty. Zatím, tyhle dny jsou za námi a my jsme byli ponořeni do světa, který už nemá nejdůležitější je rozdíl mezi formálním a semiformálním. Žijeme v temných dobách, pánové.

Ale hark! - Co je to v dálce? Je to světlo na konci tunelu? Maják ve tmě? Malý záblesk naděje?

Proč ano, protože dnes rozkládáme kódy šatů v těch ohledech, které dokáže dokonce pochopit ten nejvíce vyzývaný styl. Zde je to, co formální a semiformální znamená, co dělají a co dělají, a inspirace pro vaši příští událost.

Rozdíl mezi formálním a polořadovým

Na svých nejzákladnějších, současné formální šaty obecně zahrnují jak bílý kravaty a černé kravaty oblečení kódy. Semi-formální, jak název napovídá, je trochu uvolněnější - pomyslete na tmavý oblek a kravatu nebo na něco, co byste označovali za "koktejlové" šaty.

Mužské formální oblečení

Tom Ford

Tuxedo je srdcem formálních šatů. Pro příležitostné DRESSIEST je příležitostná přikrývka - sako, bílá košile a bílá přívěsek. U trochu méně škrábaných příležitostí je černá kravata pořadí dne - bezkrajová bunda, černá cummerbund nebo vesta a černou přívěsku. Jiné události mohou vyžadovat ranní šaty, denní formální oblečovací kód, který se skládá z rána, vesty a pruhovaných kalhot. Poznámka: Ano, můžete jít modrý smoking, pokud chcete, aby nebyl formální.

SOUVISEJÍCÍ: Jak nosit smoking a jak získat jeden

Formální udělení a neděle

Kompletní nabídka

Seznamte se s tradičním smokingem.

Zde je místo, odkud pochází. A tady je, jak ji nosit.

Neimpromisujte.

Není to čas na černé tričko (nebo na jinou jinou barvu než na bílou barvu), expresivní kravatu nebo designerské tenisky. Stick s klasikou a vzhled Rat Pack bezvadný.

Znáte své vazby.

Překvapivě je v pořádku buď nosit černou / bílou přívěsku nebo se rozhodnout pro obyčejné černé tradiční krční kravatu.

Utěsněte hřebík.

Váš krejčí je váš nejlepší přítel. Ujistěte se, že vaše kalhoty nejsou příliš dlouhé a vaše bunda není příliš volná. Vaše formální oblečení by se mělo hodit jako sportovní auto, ne jako SUV.

Nezapomínejte na péči.

Sprcha. Holit. Použijte Kolín nad Rýnem (ale ne příliš). Odstraňte bláznivé šperky. Odolajte nutkání vyzkoušet odvážný nový účes.

Vezměte věci do svých rukou.

Naučte se svázat kravatu. Žijete v éře tutoriálu YouTube - neexistuje ospravedlnění pro nic předvoleného. A když jste na tom, vyhněte se nájemným smokingu se stejnou nadšením.

Nesouhlasíte s datem.

To není prom. Bez ohledu na to, jak by mohla být, je účel vašeho smokingu nekompletní její šaty. Zaslouží si zářit v záři všechno sama.

Poznejte polokošelné oblečení pro muže

Canali

Tuxedo by nebylo vhodné pro semi-formální událost, ale je stále důležité zůstat elegantní, sofistikované a elegantní. Tmavý oblek a kravata jsou očekávány pro semi-formální události ve večerních hodinách. Během denních formálních událostí jsou přijatelnější lehčí obleky (ale držte košili a kravaty směrem ke konzervativnímu konci spektra). Obuv by měla zůstat oblečená a doplňky, jako kapesní náramky a náramkové hodinky, by měly být podceňovány.

Na konci dne je to jedno, co záleží více než cokoli jiného: pokud si nejste jisti, co očekává váš hostitel, zeptejte se. Můžete si být jisti, že se podíváte na tuto součást a ocení vaši snahu o to, aby to bylo správné. Jiné než to, že to udělají a don'ts dostane:

Semi formální dělat a don'ts

Zegna

Používejte správný oblek.

Tuxedo je příliš mnoho. Letní oblek seersucker je příliš malý. Tmavá vlna, gabardin nebo kašmírový oblek jsou správné. Pokud se událost uskuteční během dne, je k dispozici lehčí oblek.

Nebojte se vyškrábat kravatu.

V dnešních dnech je v pořádku, když se vydáte na semi-formální události. Pokud dáváte přednost leštěnému vzhledu, který poskytuje kravata, vyhýbejte se něčemu příliš hlasitému. Uložit novinku neckwear pro vaši kancelář vánoční večírky.

Nepodceňujte.

Všimněte si, že semifinále stále obsahuje slovo "formální". Šaty podle toho. Chakis, džíny a šortky nemají místo na polořadovkách. Ani košile na polokošile. Ani tenisky. Získáte obrázek.

Ale postupujte podle Zlatého pravidla.

Pokud máte pochybnosti, je lepší překonat než podtržení. Pokud se rozhodujete mezi dvěma položkami, chybujte na straně formálnější možnosti. Pokud se vám podaří ukázat událost přehnaná, můžete de-formálně vystrojit svůj oblek s malými triky, jako je odstranění vaší kravaty.

Takže to máte. Nyní se můžete pochlubit vašimi daleko méně módními kamarády o jasném rozdílu mezi formálním a semiformálním. Nezapomeňte, že pokud jste byli požádáni, abyste se objevili ve formálním oblečení, jděte do smokingu a nezapomínejte na to, zda je vhodný.

Pokud jste byli požádáni, abyste se zúčastnili semifinále, je tmavé oblečení nejlepší volbou pro večerní událost, zatímco konzervativní oblečení světlejší barvy je pro daný den vhodnější. Nebojte se zbavit kravaty, ale co je nejdůležitější, bavte se svým vzhledem a pamatujte si na zlaté pravidlo: pokud máte pochybnosti, je lepší překonat než podtržení.

1/10

Formální

Becks to ví.

2/10

Semi formální

Vynikající dvojitá vrstva pro teplejší měsíce.

3/10

Formální

Klasická černá kravata / formální vzhled.

Zajímavé Články

Jarní závod 2015 - den 2 pánská móda s #Peronistyle

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Nejlepší oblečení muži z týden, který byl skvělý. Tom Hiddleston, Tom Holland a Benedict Cumberbatch

Byt Život pro dítě konečného člověka