Já jen můj největší 'WTF' kávy okamžik, který změnil všechno o tom, jak jsem to pít

Anonim

Když se nešťastně usmějete u vašeho hezkého barista, přesné napětí kávy, z níž je vaše latte, je pravděpodobně neznámé. Stejně tak, když narazíte na hru na ranní vaření, pravděpodobně přemýšlíte více o tom, "Mmm.life-blood" nebo "To pěkně voní", spíše než, "Mám tu správné profily chuti? "

To je dost spravedlivé. Káva polapí smysly, nicméně je odhalena ze stroje (nebo zpěněná hipstaristou). To znamená, že to může být vždy lepší, jak jsme zjistili na nedávné večeři Nespresso Master Origin Dinner.

Odhalení nejnovějších výtvorů v sortimentu Nespresso jsme byli přijati na smyslnou cestu z Indonésie až do Etiopie. Zde je to, co jsme se naučili.

Získání dvojitého záběru není jediným způsobem, jak vytvořit silnější latte

Může to trvat rok, nebo to může trvat jen měsíc, ale v určitém okamžiku vám standardní latte už nebude snižovat. Co začalo jako krásná melanžová horkost a krém, nyní chutná jako mléko. Nevhodný, nápadný, kravský švih. Žádná souhra. Káva vzdálené paměti. Vaše espresso je však ještě příliš daleko.

Tak co děláš? Začínáte svým baristům říkat: "Udělej to silné, " a snažte se, abys nepřišel jako strašidelný narkotika. Navzdory tomu, že se stáváte stále více a více závislými, a než to víte, dostanete třesení, pokud nebudete sirupy alespoň dvakrát před 10:00.

Naštěstí to nemusí být tak. Jak jsme se dozvěděli od kavárenských vědců v Nespresso, některé druhy kávy, v závislosti na tom, kde jsou pěstovány a jak jsou ošetřovány, přenášejí mléko lépe než ostatní. Takže pokud vaše jednotlivá zastřižená bílá to pro vás už neudělá, nezůstávejte pouze na dvojitý pokus - různé fazole a pečeně.

Nespresso's Master Origin z Indonésie je dokonalým příkladem intenzivní "divoké aromatické" kávy s "bohatou sametovou strukturou", která prochází mlékem jako nožem mikrovlnou maslem. Proč to neuděláš?

Ne všichni Espressos jsou ostrý a horký

Pokud byste se chtěli považovat za kávu znalce, ale jsou to šprýmaři, pokud jde o espresa a dlouhé černé, nebojte se: existuje řešení. Získejte své ruce na Nespresso Master Origin z Etiopie, jemné, dekadentně aromatické, snadno se na jazyku vařit, že i latte guzzlers bude mít sólový. Bonus: bohaté, teplé poznámky z ovocného džemu a květů z oranžového květu. Po ochutnávání to pravděpodobně nebudete chtít pokazit svou kávu s mlékem.

Dobrá káva vás udělá pěnou

Surf jibber stranou (frooothin 'podprsenka), je 100% pravda, že pokud nepoužíváte francouzský tisk nebo Moka Pot, každá káva, která stojí za váš čas, má na vrcholu skvělou vrstvu pěny. Žádné vyjímky. Tekutý samet nebo gtfo.

"Důkazem dobré kávy je všechno v pěně."

Dobrá kávová zrna vytvoří perfektní krema - podpis světle hnědé pěny, která spočívá na čerstvě natažené espresso. Přítomnost této krému naznačuje kvalitní, dobře mletou kávu a zkušeného barista. To také pomáhá dát vaší kávě plnější chuť a delší pachuť než drip kávy.

Pokud vaše káva nemá krém, je každá šance, že fazole nebyla uložena v hermeticky uzavřeném obalu, nebylo čerstvé, aby začalo nebo bylo extrahováno příliš rychle.

Vůně to zlepšuje

Víme, víte. Ale naše nedávné zkušenosti s ochutnávkou kávy nás inspirovaly k tomu, abychom z pečlivě vyvraceli z našeho dalšího espresa. Budete překvapeni, kolik víc chuti noseje pod mikro-pěnou machiato a espresso krémem.

Káva jde dobře s Bolognese

Posypeme trochu čerstvě mleté ​​kávy přes Nonnovu, nebo sklíčidlo v záběru jemně praženého espresa. Když váš partner / rodina / přátelé prosí, abyste převzali povinnosti spojené s vařením častěji, neříkejte, že jsme vás varovat. Podívejte se na recept zde. Oh, a jestliže pivo bez kávy je významné jiné, nemá rád čokoládu, mohlo by to být lepší způsob, jak slepě rozvíjet své chuťové poháry než Mochas.

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common