Jak cestovat s přáteli a nekončit se navzájem zabíjet

Anonim

Arthur je nervózní leták. Barney je nemocný. Calvin je vybíravý jedlík. Danny je kontrolní zrůda. Ed je levný skok. Fabio nemůže vydržet jeho tvář z telefonu déle než 5 minut a Gus je MIA od chvíle, kdy jste přišel. Jste stěží den na výlet a už potřebujete dovolenou z dovolené. Možná Contiki by byl koneckonců lepší nápad.

Jak Mark Twain řekl: "Není tam žádný nejistý způsob, jak zjistit, zda máte rádi lidi nebo je nenávidíte, než jezdit s nimi." Dovolená s vašimi kamarády by mohla být epická zkušenost plná vzpomínek jednou za pouhým životem - nebo drahý zápas smrti trápnosti, nepřátelství a podvázaného bitchingu.

Přesto navzdory zjevným rizikům získáte dostatek piv a je téměř nevyhnutelné, že někdo navrhne, aby se kapela vrátila dohromady, aby brokace ukončila všechny brokáty. Než se pusti do dobrodružství s vaším doprovodem, tady je to, co potřebujete vědět, abyste udrželi zdravý rozum a přátelství.

Vyberte společníky moudře

Udržujte špatnou firmu a vaše skupinová dovolená je u konce před tím, než začne. Každá kandidátka musí být hodnocena nejen na základě toho, jak dobře s vámi spolupracují, ale také na tom, jak dobře budou spolupracovat se zbytkem posádky. Snažte se shromáždit skupinu s podobnými - nebo přinejmenším doplňkovými - zájmy, úrovní energie, zkušenostmi z cestování, rozpočty, zvyky, styly komunikace a sociální dovednosti. Pokud milujete pozdní ráno a líníte se u bazénu, možná nebudete chtít cestovat se svým kamarádem na záchranu boků. Dávejte se také na pozornost: Henryho s vysokou údržbou, Penny-Pinching Pete, Dennis s nápadným opilcem a sociálně nešťastného Ivana.

Nastavte Jasné očekávání

Jakmile sestavíte Mstitelů, ujistěte se, že všichni jsou na stejné stránce o základních informacích. Jen proto, že všichni chcete jít do Thajska, neznamená, že byste chtěli totéž z toho. Tam je konflikt dopředu, pokud jeden člověk myslí pláží, jiný je do chrámů, a třetí je všechno o úplňku strany. Stejně tak, bitvy jsou vaření, pokud jeden člověk očekává 5-hvězdičkový pobyty a jiný jen rozpočet ubytovny. Zaměřte se na všechny své cíle, očekávání a styly cestování předtím, než si něco rezervujete, a vytvořte hrubý plán, na kterém se každý může dohodnout před vzletem.

Naplánujte cestu

Pokud cestujete jako součást zabaleného turné, očekávejte, že ztratíte čas diskutováním o tom, co máte dělat. Ztratíte drahé minuty o diskuzi o výhodách podchodů vs taxíků a turisticky nejdůležitějších místních místních bodů. Minimalizujte tyto okamžiky sestavením plánu, který eliminuje potřebu jakéhokoli důležitého rozhodování za běhu. Poskytněte všem příležitost přispět. Poté uspořádejte itinerář tak, že budete zahrnovat co nejvíce žádostí, sloučit podobné nebo pohodlně umístěné aktivity a vyzkoušet některé věci, které jsou pro každého zcela nové.

Zjednodušte organizaci

Jste na stejné stránce v teorii, nyní to doslovně. Organizujte podrobnosti svého dobrodružství způsobem, který je přístupný a srozumitelný všem zúčastněným stranám. Pomocí Dokumentů Google a tabulek můžete sdílet itineráře, rozpočty, telefonní čísla, seznamy s balíky atd. Vytvořte sdílený kalendář pro naplánování aktivit. Použijte soukromou Facebook skupinu nebo událost k centralizaci veškeré komunikace. Stáhněte si aplikaci, jako je TripIt, abyste všechny své cestovní plány postavili na jedno místo.

Peníze mluvit (mít je)

Peníze dělají svět kolem, ale když jedete po celém světě, může to být vážný zdroj sporů. Diskutujte o cestovních výdajích předem, protože by to mohlo být pro některé lidi problémem a nejcitlivější témata byste měli nejlépe řešit před odletem. Vytvoření výdajového fondu do sdílených výdajů funguje dobře pro některé skupiny, zatímco jiné dávají přednost zaplacení všech výdajů individuálně. A to jsou jen dva z mnoha, mnoho permutací životaschopného skupinového finančního plánu. Váš počet kilometrů se může lišit, avšak tyto věci jsou jisté: nestojí to za to, že si tu a tam připočítáme pár dolarů a jediná odpověď, která je skutečně špatná, je "Eh, později to přijdeme".

Pro tip: Pokud je vaše posádka dostatečně velká, podívejte se na slevy ze skupin na aktivity a zajímavosti. Služba plánování cesty může být nejlépe vybavena, aby vám a vaší rovingové hordě mohla využít vašeho skupinového stavu.

Rozděl a panuj

Zahrajte si své silné stránky. Přiřaďte každému členu skupiny roli založenou na svých zájmech a dovednostech. Zajistěte nejspravedlivější a rozhodnější osobu vedoucí skupiny. Zajistěte, aby Bourdain povolil cestu k vaření. Dejte pozornost organizátorovi, který se zabývá výzkumem a plánováním. Dalšími členy mohou být rezidentní fotograf, řidič, účetní, jazykový expert, meteorolog, vyhledávač ubytování nebo navigátor GPS. Nikdo nemá rád kontrolní zrůda a spoléhá na jednu osobu, aby provedla veškeré plánování a rezervace, je jistým způsobem, jak vytvořit nevůli ve vašich vztazích.

$config[ads_text5] not found

Buďte svědomitým balíčkem

Klíčovým slovem je "světlo". Nebuďte tím kreténem, ​​který by měl kolem poloviny svého majetku, držet skupinu při požadavku na zavazadla a držet krok vždy, když narazíte na neočekávané schodiště. Zabalte to, co je nezbytné, aby nebylo vyčerpáno zdroje ostatních a zbytek nechte doma. Rozhodněte se předem, zda budete všichni kontrolovat tašky nebo přísně používat carry-ons, a pro určitou výstroj, který lze sdílet, vytvořte společný balicí seznam, abyste se vyhnuli duplicitům, které nepotřebujete.

Uspořádejte ubytovací zařízení

Buďte velmi ohleduplní při výběru ubytování. Jsou tu dost ložnic? Jakou velikost jsou postele? Kdo dostane pána? Bude mít snorer spolubydlícího? Existuje dostatek úložného prostoru? Kolik koupelí je zapotřebí pro každou ranní sprchu? Sdílený obytný prostor se může cítit jako návrat na svá sláva v kolejích nebo ve vězení bez vazby. Chat předem o tom, co je pro skupinu nejdůležitější: úspora hotovosti bunkováním nahoru nebo stříkání, aby bylo více prostoru.

Jít s proudem

Procvičte si trpělivost, komunikaci a kompromis. Vězte, že neuvidíte nebo neuděláte vše, co je ve vašem seznamu (a to ani vaši přátelé). Některé dny můžete na večeři zaplatit víc než váš spravedlivý podíl. Některé dny můžete být pozdě, protože někdo potřeboval přestávku v koupelně. Některé dny možná budete muset vzít střední sedadlo nebo spodní lůžko. Udělejte pokoj s ním. Nezapomeňte, že výměnou za trochu podání a přijetí se můžete podělit o neuvěřitelné zážitky se svými oblíbenými lidmi na planetě.

$config[ads_text6] not found

Komunikovat

Někdy tok právě neteče. Když k tomu dojde, promluvte ještě předtím, než bude mít problém šanci vyčerpat a zesílit. Existuje taková věc, že ​​je příliš přemožitelná, jestliže to znamená rozhořčený odpor. Nemůžete ignorovat nic na podání. Zabývejte se problémy, které nastanou, předtím, než vznikne přílišné napětí a někdo hodí úder.

Dát si pauzu

Příliš mnoho spojení je recept na katastrofu. Nejjednodušším způsobem, jak harmonicky cestovat, je částečně rozdělit firmu, což dává jednotlivcům čas na dobití a prozkoumání zájmů, které skupina nesdílí. Udělej si volné hodiny část plánu, možná dokonce naplánovat celý den nebo dva, aby byly vynaloženy zvlášť. Někdo se může vrátit s vaším dalším skvělým skupinovým dobrodružstvím.

Nevystavujte:

Buď příliš ambiciózní. Zapomeňte na plánování prostojů. Rozhodněte se, když jste unavení, hlad nebo stres. Strávit příliš mnoho času přilepený k obrazovce. Zúčastněte se úsudku, když tlaky z cesty vyvedou ty nejpodivnější a nejhorší ve svých kamarádi. Nechte někoho z frustrace.

SOUVISEJÍCÍ: Nejlepší cíle pro muže cestující sólo

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common