Tady je kolik kávy byste měli být pití den zůstat zdravý

Anonim

Všichni víme, že skvělá káva může být rozhodujícím faktorem mezi psychicky vraždou vašeho šéfa v 9 hodin nebo voskovou lyrikou k nim o minulé noci EPL skóre.

Conor McGregor je skříňka kávy

Dobře pro milovníky fazole, je nyní ještě lepší zprávy od vědců. Vědci z University of Southampton tvrdí, že denně můžeme užívat více kávy než to, co bylo dříve považováno za bezpečné. Konkrétněji tyto laboratorní pláště naznačují, že celkové přínosy pitné kávy skutečně převažují nad riziky. Vezměte si to, vysoký krevní tlak.

Studie zveřejněná v databázi BMJ se odděluje od dalších 220 studií o kávě a navrhuje, že pití až čtyř šálků hnědé látky denně může mít značné zdravotní výhody. Mezi tyto přínosy patří snížení rizika onemocnění jater, cukrovky, demence a některých typů rakoviny. Studie dokonce šla do té míry, že tvrdí, že kávoví pijáci měli menší pravděpodobnost, že zemřou po mrtvici.

Při pohledu na čísla ještě blíž bylo zjištěno, že tři až čtyři šálky denně se rovnaly 17% snížení šance na smrt - ze všech důvodů. Pro ty, kteří jdou ven a pijí až sedm pohárů denně? Gratulujeme - vy jste daleko od umírání explodujícího srdce se studiem tvrdí, že 10% snížení šance na smrt s touto částkou.

Tyto nároky by samozřejmě měly být brány v úvahu opatrně a vědomí, že přínosy pro zdraví nejsou univerzální. Těhotné ženy jsou například varovány před vysokou spotřebou kávy. Předpokládáme, že to samé platí i pro ty, kteří mají problémy se srdcem (což je trochu zvláštní, když se snažíte neumírat tím, že pijete kávu).

Tato nová studie podpoří doporučení britské národní zdravotnické služby týkající se kofeinu, která uvádí, že dospělí, kteří nejsou těhotnými, mohou konzumovat až 400 mg kofeinu denně. V kávu hovoříme, že se jedná o čtyři hrnky kávy se 100mg kofeinu na hrnek, tři šálky filtrové kávy s 140mg kofeinu na šálek nebo pět šálků čaje se 75mg kofeinu na hrnek.

Jak uvádí Rafinérie29, tyto údaje o zdraví jsou založeny na observačních datech, které podporují stávající studie spíše než pevné důkazy.

"Faktory, jako je věk, zda lidé kouří nebo ne, a kolik cvičení užívají, mohou mít všechny účinky, " řekl profesor Paul Roderick, spoluautor studie, BBC. Jeho pohled však podporoval spotřebu kávy.

"V životě existuje rovnováha rizik a výhody průměrné konzumace kávy zřejmě převáží rizika."

Možná by studená káva mohla být odpovědí?

Zajímavé Články

10 ohromující americké modely, které potřebujete vědět

Fotografická historie herních ovladačů

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Ryan Gosling a Harry Styles

Khaki obleky jsou nejteplejším lístkem letos v létě - získejte inspiraci o tom, jak nosit vzhled