Gym závislost vlastnosti, které zajistí, že děláte více škody než zisky

Anonim

Dokonce se zvedneš? Samozřejmě že ano. Možná dokonce až do okamžiku, kdy se vaše tělo vydává.

Závislost na tělocvičně je rostoucí problém mezi muži v dnešní estetické kultuře. Studie z roku 2012 zdůraznila, že z ní trpí 0, 5% světové populace. Možná to nebude vypadat hodně, ale vzhledem k současné vlně nadměrných trendů v oblasti zdraví, které zametnou po celém světě, se tento údaj nepochybně zvýší svou stopu.

Při posunu hranic na druhém konci fitness spektra je důležité vidět jasné a nebezpečné příznaky, které by mohly ukázat na závislost na cvičení. Mluvili jsme s odborníky, abychom identifikovali oznamovací příznaky a jak je léčit.

Jak vědět, že jste závislí

Kontrolní šašlí by teď měli dávat pozor. Existují velmi zřejmé náznaky toho, že jste závislí na zvedání závaží podle Dr. Clive Jonesové, který je profesorem sportu a psychologie cvičení na univerzitě v Bondě v Queenslandu.

"Únava, když netrénujete, je velká, " říká.

"Míchání. Podrážděnost. Cítit se vinný. Nedostatek přestávky nebo vidění významu zotavení je jen intrapersonální věc. Interpersonální část je místem, kde začíná ovlivňovat vaše vztahy; kde trávení času v posilovně je důležitější než trávení času s ostatními lidmi. "

Konkrétně Inventář závislostí na cvičení od Mark Griffiths nastíňuje klíčové behaviorální charakteristiky závislosti na zdraví jako:

Salience

Cvičení se stává nejdůležitější činností v závislém životě, zcela dominuje jejich myšlení, emocím a chováním

Změna nálady

Cvičení vyvolává změny nálady, jako je stimulace výšky nebo duševní necitlivosti nebo útěk

Tolerance

Závislý člověk potřebuje rostoucí množství aktivity, aby dosáhl svých požadovaných účinků

Abstinenční příznaky

Pokles nebo ukončení cvičení vede k nepohodlí, podrážděnosti, otřesům a dalším klasickým abstinenčním příznakům

Konflikt

Cvičení posednutí vytváří konflikty ve vztazích závislých, protože začíná mít přednost před jinými pracovními, rodinnými a osobními závazky

Relaps

Závislý na cvičení může reagovat na spouštěče tím, že se vrátí zpět k stejným vzorcům aktivity, a to i po dlouhých intervalech

Při nástupu do pravidelné fitness procedury se ujistěte, že jsou uvedeny tyto klíčové indikátory. Pokud se ocitnete nadměrně obsedantní s tvrdými cvičebními rutinami, příjmem energie, počítáním kalorií a vážením vícekrát za den, pak držte kontrolu nad hlavou - mohlo by vás vést velmi nebezpečnou cestou.

Psychologické účinky

Tam, kde ženy často spojují znaky ideálního tělesného obrazu s anorexií, mají muži tendenci se více opřít o tělesnou dysmorphii, duševní poruchu, která brání myšlení, že vlastní vzhled je vážně vadný a vyžaduje výjimečná opatření k jejímu zlepšení.

Případově, nadměrné úrovně kondice nebo kulturistiky pro dosažení dokonalé postavy. Dr. Jones vysvětluje, že psychologické účinky tohoto onemocnění se často objevují na několika úrovních.

"Závislost může být ve vztahu k obrazu těla a smyslu pro sebe. A tak to může být příznakem nízké sebevědomí nebo necítí se pohodlně s vlastním já. "

"Existuje také závislost na přírodních chemických látkách, které se vyrábějí v souvislosti s tréninkem, jako jsou endorfiny."

"Je to dobrý pocit chemie, takže to může být dobrý způsob, jak se vypořádat se stresem. Cvičení je dobré pro duševní zdraví, právě když se stává závislostí, že má škodlivé důsledky. "

Takže jaká škoda může způsobit tělu?

Jaká závislost na tělocvičně je pro vaše tělo

Profesor Aaron Coutts se specializuje na sportovní a cvičební vědy na Vysoké škole technologické v Sydney. Říká, že tyto endorfiny jsou často známé jako "šťastné hormony", v nichž se lidé mohou na začátku dostat závislými.

Fitness závislost má tendenci ovlivňovat ty, kteří se pustily více na vytrvalostní trénink, ale profesor Coutts varuje, že závislost na tělocvičně může být také skutečnou možností.

"Může se to stát, když se těšíte extrémně tvrdě dvakrát denně na každodenní bez zotavení, " vysvětluje.

Konkrétněji se to může stát při výcviku na extrémní odpor nebo výcvik na vytrvalost. Neexistuje žádná stanovená doba, kterou musí člověk trávit v posilovně, než se budou považovat za závislého, přestože je to všechno relativní.

"Není to jen čas strávený v posilovně, to jsou cíle, " říká Coutts.

"Pokud se někdo soutěží na nějakou událost, pak musí být věnována určitá část času školení pro tuto událost, jinak byste se mohla ublížit."

Bohužel neexistuje způsob, jak dát časovou hranici objektivního čísla.

"Budete mít sportovce trénovat dvakrát denně, ráno a večer u bazénu, ale nejsou závislí. Ale můžete mít někdo trénovat jednou denně za mnohem méně času a vykazují známky závislosti. "

Zpráva o odvlečení je však dost jednoduchá. Ti, kteří jsou nejvíce ohroženi závislostí na tělocvičně, jsou muži, kteří provádějí velké objemy cvičení, aniž by se s nimi vyrovnali vhodnou stravou a zotavením.

Profesor Coutts nastíní účinky na čtyři klíčové oblasti těla jako:

  • Fyzické změny: Tělo trpí nedostatečným zotavením, aby odpovídalo fyzickému stresu, který dáváte.
  • Metabolismus: V extrémních podmínkách, dysfunkce metabolismu těla a způsob regulace paliva.
  • Hormonální regulace: Hormony regulují, jak se tělo přizpůsobuje stimulaci. Praxe přetrénování může ovlivnit, jak by se tyto hormony normálně a zdravě uvolňovaly do těla. To vede k nižší hladině testosteronu a vyšším stresovým hormonům.
  • Imunitní systém: Systém i mmune může být špatně regulován kvůli přetrénování. To vede k nízké obraně proti virům a patogenu, což znamená, že se budete častěji onemocnět.
  • Svalová hmota: Zdravá výcvik může vést ke snížení tělesného tuku, ale nadměrné hladiny způsobí ztrátu svalové hmoty v závislosti na povaze cvičení. Může se stát extrémní poruchou.

Jak to opravit

Neexistuje žádná magická pilulka, pokud jde o zabránění nástupu závislostí na cvičení a přetrénování. Profesor Coutts nicméně poznamenává, že kritické věci jsou jednoduché věci, pokud jde o léčbu.

Adekvátní příjem sacharidů je zásadní

Sacharidy jsou bezprostředně dostupným zdrojem paliva. Fitness trendy v současné době upřednostňují nízký počet karbohydrátů, avšak sacharidy jsou nezbytným palivem pro cvičení.

"Pokud máte nízký obsah sacharidů a hodně cvičíte, budete mít nízkou energii a to povede k špatnému výkonu a zvýšenému onemocnění - a to je mechanismus pro nadměrnou přípravu."

Změňte své myšlení

Doktor Jones, který se specializuje na sportovní psychologii, říká, že na mentální úrovni je vždy třeba upravit myšlenky a chování k tréninku.

"Zánik závislosti začíná chováním, " říká.

"Zastavte se a odpočiňte pár týdnů, abyste dokázali, že nejste závislí. Když se chystáte na dovolenou a hledáte místo k pobytu, nemusíte pronásledovat všechny tělocvičny v okolí. To je behaviorální věc. "

Zvládání stresu

Na emocionální frontě je to všechno o výcviku vaší mysli, abyste zvládli stres pozitivně.

"Cvičení je jedním ze způsobů, jak se vypořádat se stresem, ale jiné způsoby jsou stejně důležité, " říká.

"Psychologická věc je, že se ujistěte, že váš smysl pro hodnotu a hodnotu není závislý na tom, jak dobře máte šest balení."

Znáte své vlastní cíle

Je také dobrý nápad být realistický ohledně tělesných aspirací, s nimiž se člověk snaží hledat své vlastní fitness cíle.

Konkurenční tvůrci, kteří mají vyvážené rutiny a nejsou závislí, budou mít špičkové roční období a mimo trénink.

"To znamená, že nebudou mít své tělo neustále zdobeno a posmíváno, " říká Jones.

"Je nezdravé mít tělo ve tvaru, který je zobrazen v médiích jako dokonalý tvar těla, je to docela nezdravé."

Sečteno a podtrženo

Dobře vypadající tělo nutně neznamená zdravé tělo.

"Co je v těle zdravé, je z hlediska biochemie a srdeční funkce. Naše vnímání "zdravého" je něco, co musíme přehodnotit, "dodává Jones.

Nejvíce uspokojující způsob, jak vyzkoušet své úrovně úzkosti z kondice?

"Skočte a užijte si zmrzlinu, abyste se ujistili, že nejste závislí."

Zajímavé Články

10 ohromující americké modely, které potřebujete vědět

Fotografická historie herních ovladačů

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Ryan Gosling a Harry Styles

Khaki obleky jsou nejteplejším lístkem letos v létě - získejte inspiraci o tom, jak nosit vzhled