Získávání šikanování vašimi sourozenci vás činí lepší osobou později v životě

Anonim

Vyrůstáním, bojem se sourozenci není tolik právo projít jako každodenní práce. A zatímco mnozí mladší bratři byli nemilosrdně šikanovaní staršími sestrami a mnoho starších sestřiček je neustále podrážděno pouhou přítomností jejích drsných li'l bro, ukázalo se, že tento konflikt vás činí lepší osobou.

Pětiletá studie University of Cambridge ukázala, že trochu rodinného napětí je pro děti opravdu dobré.

Testy zahrnovaly: "Video pozorování dětí interakce s jejich rodiči, sourozenci, přátelé a cizí; rozhovory a dotazníky prováděné s rodiči, učiteli a samotnými dětmi; a různá hodnocení určená k testování schopností dětí s jazykem, jejich plánovacími schopnostmi, pracovní pamětí a inhibiční kontrolou "( University of Cambridge ).

Ačkoli vědci varovali, že intenzivní sourozenci soupeření mohou vést k "behaviorálním problémům.v životě", ukázalo se, že mírnější formy posilují mentální a emocionální vývoj mladších sourozenců, zvyšují jejich zralost a zvyšují své sociální dovednosti.

"Jedním z hlavních důvodů je to, že sourozenec je přirozený spojenec. Často jsou na stejné vlnové délce a pravděpodobně se zapojí do jakési předstírané hry, která pomáhá dětem rozvíjet vědomí duševních stavů, "( UOC ).

Dr. Claire Hughesová, jejíž kniha Sociální porozumění a společenské životy pokrývá souzní soupeření, pro Guardiana říkala: "Čím více soubojných sourozenců je, tím spíše tvrdí a starší dítě dává mladšího dolu, tím více se učí složité lekce o komunikaci a jemnosti jazyka. "

V důsledku toho, ačkoli mladší sourozenci nebyli schopni vyjádřit tolik emocionálních stavů jako jejich starší sourozenci ve věku tři, ve věku šesti let se jejich společenské chápání rychle zrychlilo a oni si povídali o emocích na podobné úrovni.

Jak ukázaly jiné studie, asertivita je často nejlepší formou obrany - něco, co Hyena Pups tak velkoryse demonstrovala.

Jinými slovy: mladší sourozenci světa by měli děkovat svým "utlačujícím" starším sourozencům. CO NEJDŘÍVE.

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common