Zapomeňte na vědomí: Studie odhaluje, že jóga souvisí s narušujícím narcismem

Anonim

Je spiritualita jen kódem narcismu? Celé roky jsme si mysleli, že jsme cynickými bastardy, kteří posměchují lidi, kteří volají na procházení náboženského zážitku. A ano: byli jsme (stále ještě!) Žárlivá na jogínových úzkých abs a tónovaných botách. Ale také: naše kritika je oprávněná! Jen se zeptat vědy.

Jóga má být 90minutová meditace s otevřenými očimi, která vás učí, že já je iluze. Čím lépe to chápete, tím více je osvícen. Teoreticky jde o zcela nesobeckou a krásnou ideologii.

Nedávná studie je však přímo v rozporu s tím, že současné meditační a jógové praktiky mohou skutečně nafouknout vaše ego. Univerzita v Southamptonu (která publikovala své nálezy v časopise Journal of Psychological Science ) absolvovala 93 studentů jógy a hodnotila jejich pocit sebevylepšení po dobu 15 týdnů.

Nejprve zhodnotili, jak účastníci vnímá sebevylepšení tím, že se ptají, jak se porovnávají s průměrnými studenty jógy ve své třídě. Poté absolvovali test, který identifikoval základní narcisistické tendence (např. Účastníci museli vyhodnotit, jak hluboce fráze jako "já budu dobře známý pro dobré skutky, které jsem udělal"). Konečně, jak uvádí Quartz, podávali škálu sebevědomí, zda účastníci souhlasí s prohlášeními, jako je: "V současné době mám vysokou sebeúctu."

"Když byli studenti hodnoceni hodinu po jejich jógové třídě, projevili se ve všech třech opatřeních výrazně vyšší sebevztažení, než kdy jóga v předchozích 24 hodinách neudělala (Quartz)."

Podobné výsledky získala skupina dobrovolníků, kteří praktikovali meditaci. Který vyvolává otázku: byli účastníci, kteří činili tyto "ego-quietening" činnosti špatní, nebo byl Buddha veselý starý lhář?

Zdá se, že to bývá pravděpodobnější. Ve skutečnosti existuje dlouhodobá teorie předložená různými akademickými pracovníky, že západní učitelé buddhismu: "Nepodaří se praktikovat s ohledem na nezištnost, která by měla charakterizovat cíle těchto snah" ( Quartz ). Ačkoli jóga a meditace byly původně zamýšleny jako způsoby uklidnění ega, mnozí novověké praktici je dělají s vlastním zdokonalováním jako hlavním cílem.

To je dost spravedlivé. Ale jak poukazuje Andrew Hampson z Bad Yogi Retreats; nemůžete mít své osvícení a jíst to taky. Také: jen proto, že jóga vám přináší pocit, že jste sami sebe dobře, neznamená to, že vás dělá sobecký.

"Způsob, jakým učím, a způsob, jakým cvičím, je všechno o tom, že jsem" skutečný ", a že nejsem latentní nebo arogantní ohledně postojů, které dokážete dobře."

"A pevně věřím, že každý, kdo usiluje o zdravou páteř a klidnou mysl, směřuje duchovně správným směrem, " řekl.

"Řekněme, že existuje jen jedna pravá verze jógy, jako když říkáte, že existuje jen jedna pravá hudba."

"Nejdůležitější je to, jestliže se pohybujete tělem důstojně a vědomě dýcháte, když cvičíte jógu. To je úplná zastávka! Jméno nebo styl jógy není důležitý, jak spíchnutá nebo mírná jóga není důležitá. Důležité je dýchání a vnímavé hnutí! ", Řekl.

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny