Nekupujte oblek, dokud neznáte rozdíl mezi cenou a cenou

Anonim

Průměrný Joe může být odpuštěn, protože necítil potřebu investovat do drahého obleku. Ale kdo chce být průměrný? Navzdory luxusním oblekům, které vypadají a vypadají lépe než vaše rychlé popelnice, zůstává jedna otázka: Proč některé obleky stojí 100 dolarů a jiné 1000 dolarů nebo více?

Je na čase vychovávat (a znovu vychovávat) některé z vás o klíčových faktorech, které tvoří pánský oblek - hledání toho, který splňuje vaše potřeby sartorial; ať už jste levní chlap nebo dapper gent.

Kvalita tkaniny je vhodným faktorem, který lze snadno odlišit jen tím, že máte pocit a základní pochopení přirozených a syntetických vláken. Pak je tu fit - s některými značkami, které vyrábějí konfekční bundy, které přirozeně ořezávají ostří na rameni a objímají se v pasu.

Ale obtížnější (a nejdůležitější) část nákupu obleku je skutečná konstrukce. Slyšeli jsme termíny plné kanály, napůl plátno a tavené obleky. Nyní je čas přijmout tento jazyk sami. Tím uděláte lepší pochopení toho, o co jste opravdu nakupovali a v podstatě o řemeslech, za které platíte.

Plné plátno

Pokrývání se vztahuje k bundě obleku (nikoliv kalhotám). Běží od ramena ke konci pláště, plátno je vyrobeno z koně, který sedí pod pláště (nebo vnější plášť) bundy. Stejně jako dobrá dvojice džínů, plátno dobře zakrývá a formuje do vašeho těla v průběhu času; dává zpět svobodu pohybu a osobní přizpůsobení.

Ale s takovým dokonalým řemeslem přichází obrovská cena. Šití plátna pod pláštěm je nestálé, zahrnuje mnoho stehů a je časově náročné. A tam je umění, což znamená, že je vyžadován kvalitní krejčí a kvůli své dovednosti, krajčíři stojí peníze.

Plná plátěná plátěná bunda jako součást obleku je investiční kus, který je určen pro poslední roky, je-li postaráno. Tím, že držíte neutrální, klasické odstíny, jako je černá, modrá a šedá, poměr dolaru k oblečení tohoto obleku (vzhledem k tomu, že jej nosíte po zbytek svého života), dokazuje, že stojí za to. A také se podíváte na zabijáka.

Fused Suits

Pro nejlevnější mezi vámi je tu tavená bunda, která se předvádí na regálech většiny obchodníků na vysokých ulicích a rychlých módních prodejnách. Fixace se týká tavitelného obložení obleku, který je přilepený (nikoliv ručně šitý) na plášť obleku - jak v předních panelech, tak i v křídlech.

Ve srovnání s prodáváním je plášť pevnější a nebude se časem přizpůsobovat tělu. Ale tavené obleky jsou ceněny za zlomek ceny jednoho z nich.

Zatímco svařované bundy se značně zlepšily - stejně jako všechno lepené - lepidlo se v průběhu času rozpadne s opotřebením a suchým čištěním. Esteticky je dostupnost roztavených obleků znamenat, že si je můžete koupit bez příliš mnoho myšlenek a experimentovat s barvami a výtisky v on-trend (jako jsou kontroly na skleněných panelech nebo odstíny zeleného obleku). Nezáleží na tom, jestli se z toho dostane jedna nebo dvě sezóny, a tak jdi těžko.

Polovina plátna

V polovině plátna se objeví středový terén. To dává strukturální přínos plného plátna, ale bez masové investice. Poloprázdný oblek používá šitý plátnový kus v hrudi a klopu bundy a je roztavený na spodní části bundy.

To vám umožní mít v nejdůležitější části obleku - rameno - uspořádanou strukturu a udržet cenu dolů tím, že ve zbývající části budete mít méně ruční práce.

Konstrukce umožňuje, aby oblek přirozeně pokrýval přes hruď, aniž by to vypadalo jako ztuhlý, co se stane s fúzovaným oblekem. Tyto bundy také vydrží déle a jsou prázdné bublina problémy, které přijít s časem s tavené bundy, jak se lepidlo rozbije.

Pokud máte sklon zásobovat pár pracovních obleků - v různých barvách a vzorcích, pak polovina plátna by mohla být pro vás a peněženku nejvhodnější. A její struktura vidí, že získáte zpracování krejčí přes horní část bundy, aniž byste rozpustili své potenciální úspory pro uložení domu.

Vlna Vs. Kašmír

Vlna je nejběžnější oblek a dodává se ve dvou hlavních odrůdách příze: česaná (kde jsou vlákna česaná před spřádáním) a vlna (nečesaná). Stručně řečeno, vlna je tkaná, aby tvořila vaše tradiční flanelové, tvídové, gabardinové a freskové tkaniny.

Superwool je také termín, který se hodně hodil. Super 100 až 180 (stoupá v krocích po 20), číslo udává, kolikrát byla vlna zvlněná, když byla vyrobena. Čím vyšší je číslo, tím jemnější a lehčí bude tkanina a čím dražší bude oblek.

Ale lehčí vlněný oblek (Super 140, 160 nebo 180) si neudrží svůj tvar. Ani nejsou tak trvanlivé. Cokoli nad 140 by měl být držen pro zvláštní příležitosti, protože tkanina je mnohem jemnější než běžné Super 100. Vysoká Super je vysoká údržba, takže se připravte před zakoupením.

Většina vašich oblečených obleků bude vyrobena z vlny, protože luxus tkaniny jde se složitou konstrukcí bundy. Když se vydáte na nekrytý plášť, rozhodněte se pro těžší vlnu, jako je například tvíd nebo anglická vlna. Tyto vrstvy jsou lepší než vaše tělo a poskytují více strukturovaného vzhledu, avšak cena bude posunuta nahoru kvůli obsahu vlny.

Kašmírová směs je luxusnější verze vlněného obleku. Kašmír pochází z měkkého podsada koz chovaných k produkci vlny. A je to namáhavá ruční práce, která vytahuje vlnu a pak ji přeštípne do nitě pro obleky. Proto je to drahé. Velmi italská, kašmír dává k obleku pěkný lesk, ale pokud to není váš šálek čaje, držte se více anglické matné vlny nebo bavlny.

Cotton Vs. Linen Vs. Seersucker

Bavlna je druhou nejoblíbenější látkou pro obleky a je odvozena z rostlinných vláken. Bavlněné obleky se pohybují a dýchají dobře a jsou uspokojivé pro měkkost. Ale bavlna zaostává za sebou v luxusním oddělení ve srovnání s vlněnými tkaninami.

Ideální pro letní měsíce, prádlo je lehké, vzdušné a dýchá dobře díky své porézní struktuře. Ale, to snadněji. Pochopení toho, že se křivka přidává znak, pomáhá způsobit prádlo. Ale v podstatě je to off-duty oblek; prosklené nebo roztavené. Malý špička: držte se těžšího povlečení, udržujte si tvar a pokrývku.

Seersucker je další oblíbený v teplejších měsících. Je tkaný "svazkovým" způsobem, který mu dává pokrčený vzhled. Tváří v tvář šarmu, hrboly by měly být považovány za nepravidelnosti, které jsou.

Syntetické tkaniny s nízkým tónem

Jedná se o levné tkaniny a zahrnuje polyester, umělé hedvábí a acetát. Nejsou to přírodní vlákna, takže nejsou prodyšná, takže je obtížné nosit v létě. A syntetika jsou tužší a vypadají levně. Nejvíce roztavené obleky budou vyrobeny ze syntetických tkanin, přičemž obsah vlny nebo bavlny stoupá ve vztahu k ceně. Jedinou výhodou této látky je to, že jsou bez vrásek a jsou docela trvanlivé.

Expertní posudek tvůrce obleků

Obvykle levnější cena obleku, levnější tkaniny a vyrobit. V podstatě s drahým oblekem můžete očekávat studium tří klíčových komponentů: tkaniny, fit, & make. Nicméně, je možné, aby byly v levnějším obleku vhodné, ne ve všech případech, ale je to možné.

Pokud jde o životnost, záleží na tom, na které značky se podíváte. Například velké mezinárodní značky - kde vaše platba přes $ 1500 obvykle mají kratší životnost kvůli jemné a jemné tkaniny, které používají. Takže tyto výrobky by měly být opotřebované pomalu.

To, co zajišťujeme pro náš domácí trh, je někde uprostřed. Používáte jemné vysoce kvalitní tkaniny a vyrábíte s bonusem trvanlivosti a životností v souladu s prémiovým značkovým produktem. To očekává dnešní spotřebitel.

Dom Bagnato - návrhář / ředitel

Zajímavé Články

10 ohromující americké modely, které potřebujete vědět

Fotografická historie herních ovladačů

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Ryan Gosling a Harry Styles

Khaki obleky jsou nejteplejším lístkem letos v létě - získejte inspiraci o tom, jak nosit vzhled