Ovládání vašich myšlenek může být mnohem hnusnější úkolem než si uvědomíme

Anonim

Hedonisté to vždycky věděli a nyní muži v bílých kabátech dobírají: svobodná vůle je iluzí. Vůle není špinavé slovo: je nesmyslné. Svět je pekelné hřiště na skořicové koblihy, smažené kuře a Snapchat selfies. A přestože buddhisté rady opatrně ponořují své dvojité smažené hranolky do života aioli, pravdou je: kontrola vašich myšlenek je více marná, než byste si mysleli.

Díky nové studii ze státní univerzity v San Francisku víme více o tom, jak myšlenky vstupují do našeho vědomí. Studie zkoumala rozdíl mezi "aktivně se rozhodujícím" myslet na něco a naučil se činnosti jako počítání (známé psychology jako "sady"), které mohou vstoupit do našeho podvědomí a přimět nás k přemýšlení o něčem jiném, bez ohledu na to, zda chceme . Studie se zaměřila na to, jak tyto "soupravy" (činnosti v bezvědomí) ovlivňují to, o čem si myslíme.

V prvním experimentu bylo 35 studentům řečeno, že nepočítají různé předměty, které jim byly předloženy. Navzdory instrukci, v 90% testů, studenti počítají objekty nedobrovolně. Ve druhém experimentu byli studenti prezentováni s různými barevnými geometrickými tvary a měli možnost buď pojmenovat barvy (jednu sadu) nebo počítat tvary (jinou sadu). Přestože se studenti měli rozhodnout jeden za druhým, asi 40 procent nemohlo pomoct, ale přemýšlelo o obou.

"Data podporují názor, že když člověk provádí požadovanou akci, vědomé myšlenky o alternativních plánech stále obsazují mysl, často nepopsatelně, " řekl Ezequiel Morsella, jeden ze čtyř autorů studie.

"Myslíme si, že naše vědomé mysli jsou soukromé a izolované od vnějšího světa, " řekla Morsella. Přesto, jak uvádí Science Daily, "naše" izolace "může být více propustná, než si myslíme. (As) nová studie ukazuje, že je skutečně velmi snadné aktivovat" sety "u lidí a ovlivnit to, co zaujímá hlavní mozkovou realitu. "

"Výzkum ukazuje, že podněty v životním prostředí jsou velmi důležité při určování toho, o čem nakonec přemýšlíme, a že jakmile bude akční plán silně aktivován, jeho mnohé efekty mohou být obtížně potlačitelné, " Morsella .

To dává váhu Morselině teorii "pasivního rámce", která argumentuje, že většina myšlenek vstupuje do našich mozků jako důsledek podprahových procesů, které zcela neovládáme.

Právě jsem si vzpomněla, že poslední jsem měl sen VIVID, ve kterém jsem někomu vysvětlil důvody, proč Krispy Kreme koblihy jsou podřadné a jaké vlastnosti jsou pro velký koblih. Každopádně, jaké je vaše podvědomí mysli, když spíte?

- Allyson (@stillallyson) 20. července 2018


Závěr? Pokud se při jednom ztrapení setkáte s upozorněním nejvíce nepříjemných věcí, které jste kdy udělali, neležte počítejte s počítáním ovcí, abyste ho zastavili - jít s ním. Zahrajte si hrdinu fantasy. Sledujte Love Island. Vyčistěte si s tím, co vám kůra ztuhne.

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common