Kompletní průvodce pro pánské klobouky a způsob, jak je nosit

Anonim

Klobouk je v dnešní době hodně zkažený oděv. Zdá se, že někdo si vždycky stěžuje nebo dělá ostrým poznámkám o gentlemanově chapeau, ale je to jen proto, že se obávají, že nerozumí, jak nosit klobouk. Nejen, že je klobouk šikovný způsob, jak dokončit oblečení, je to také všestranné, funkční pánské příslušenství, které je vhodné v každé sezóně. Slunce, sníh, déšť, déšť. tam je téměř nic, co Matka příroda může zaútočit na vás, která nebude potlačena přidáním klobouku.

Vyčistěte různé dostupné druhy a poté projděte svou galerií inspirace a nápady na pokrývku hlavy. Brzy uvidíte, že klobouk je snadný a inspirovaný konečný dotek.

Oblíbené typy klobouků

Hat styly se tak kreativní jako lidé, kteří je nosí, ale to jsou základy, které potřebujete vědět.

Panama Hat

Ekvádorský původ , klobouk Panama je tradičně vyroben z pletených listů rostliny podobného dlanům . Světlé barvy, Panama je spojena s mořskými a tropickými lokality (spolu s historickými těžkými váženími jako Teddy Roosevelt a Humphrey Bogart ). Na zakázku Panama klobouk volal Montecristis, vyrobený specializovanými ekvádorskými tkalcovi, může mít více než 1600 vazů na čtvereční palec a je odstupňován za přísných podmínek od nadace z města původu Panamského klobouku. Na krajině #menswear panama panuje nejvyšší. Téměř každý usilující páv u Pittiho Uomo je v červnu vystaven v jednom. Díky své vynikající ventilaci a nízké hmotnosti je Panama ideálním doprovodem k letnímu obleku.

Zvažte Montecristis jako investiční kus, pokud chcete udělat letní ve stylu - jsou vyrobeny místními výrobci a stávají se vzácným plemenem kvůli globální konkurenci a vysokým cenám.

Nepoužívejte jej mimo sezónu - je určen pro modré oblohy a může vypadat neslučitelně s tmavými podzimními nebo zimními tóny.

Fedora

Fedora se zdá být zachycena trochu láskyplné vzhledu se sartoriálně vědomou veřejností. Jistě, Fred Astaire na sobě měl jednu, ale taky ten strašák, který hraje World of Warcraft a nenosí deodorant. Oni byli někdy nosí podnikatelé na celém světě, ale teď je těžké otřást dojem, že oni byli polknutí méně stylové denizens společnosti. Nicméně, fedora je neustále obnovována tvůrčími sartorialisty, kteří oceňují její přístupnou povahu v neformálním formálním spektru. Fedora má podélně posunutou korunu a "špetku" na obou stranách přední strany. Dobře vyrobené číslo by mělo být vyrobeno z plsti, s pevným (ale ohybným) okrajem. Jsou vyráběny v různých šířkách a barvách, ale nejlépe byste měli držet neutrální tóny a střední šířku. Zdá se, že trend fedory vyvrcholil, ale v různých podobách se stále vznáší, a není důvod, proč se nedotýkáte, a dát jílu a hřebenu pauzu.

Investujte do "správné" fedory. Vysoce kvalitní plstěné klobouky si v průběhu času udržují svůj tvar a barvu ve srovnání s variantami diskontních prodejen. Odborné kloboučnické značky - jako je Akubra - mají odborné znalosti a nerozdělují své zaměření s jinými řadami a takovými společnostmi, které si zaslouží vaši pozornost (a dolary).

Nepoužívejte obrubníky s oblečením. Vyklopte to, takže nevypadáte jako ten člověk, který čte The Game a bral ji vážně.

Nadhazovač

Původně určený pro notoricky náročného britského aristokrata a poslance parlamentu Edwarda Cokeho, uznávaný bowlerovský klobouk je asi stejně britský jako neohrabaná malá řeč a příšerné počasí. Navzdory svému původnímu původu se stal oblíbeným doplňkem dělnické třídy předtím, než byl vybojován špičkovými chlapci, kteří pracovali na londýnském městském bankovním okruhu. Je to jedinečné odvolání, které také vedlo k výbuchu popularity mezi domorodými bolivijskými ženami a samozřejmě k drsným, osamělým pistolníkům v americkém starém západě (ve skutečnosti to bylo více populární než archetypální kovbojský klobouk). Ať už to bude poslední místo v dnešním #OOTD seznamu, je to někdo, ale pokud se Fedora může vrátit s pomstou, tak proč ne ten bowler?

Zajistěte, aby se podíval, jestli nemůžete odolat tomu, že nosíte jeden. Dvojprstý oblek, deštník, vinobraní Jaguar, jemný přízvuk - díla.

Neočekávejte, že vaši kamarádi vás snadno odvezou, pokud budete nosit jednu.

Hat táta

Nikdo nevyrůstá aspirace vypadat jako jejich táta (pokud není George Clooney). Proti všem šokům tatínský klobouk rozstříhal tento kulturní standard na kusy a rok 2017 vypadá jako rok, kdy jsou starší muži opět bohatými. Táborový klobouk je v podstatě baseballovou čepičkou s věkem ageistů. Dospělí tatínky středního věku si z nich lákají hovno - jsou pohodlné, levné a vynikající alternativou k ošetření vlasů - a tento vzrušující postoj prošel filtrem populární kultury, až se nakonec skončil v náručí tisíciletí a dalších skvělých dětí .

Využijte příležitost k tomu, abyste našli jeden s mrzutým pohledem na popovou kulturu. Různé značky uvádějí loga a slang, které nějakým způsobem chytře odrážejí zeitgeistu. Pokud je to váš džem, moderní táta klobouk je úrodné hřiště.

Nezapomeňte, že se jedná o neformální sponku - držte ji jenom v kombinaci s tee-jean-jacket. Budete vypadat jako trenér baseballu na tiskové konferenci, pokud ho budete nosit se šitím.

Snapback

Zkrácená zpětná vazba sdílí s bratrancem několik vlastností, ale lze je odlišit svým pevným plochým okrajem a nastavitelným zadním dílem. Je to méně odpuštěné, pokud máte divně tvarovanou hlavu, ale stala se neodvolatelně spojená s americkým streetwear a jeho celosvětovými odbočkami. Nicméně, zdá se, že snapback vzal zadní sedadlo k táta klobouk v uplynulém roce. Navzdory nové konkurenci se stále více odráží v městských hudebních kruzích a je nesmírně úspěšná ve sportovním oblečení.

Nepoužívejte jej venku s nálepkou na okraji.

Postupujte podle předchozího pravidla vždy.

Trilby

Fedora-Lite, trilby, se od svého významnějšího bratrance vyznačuje kratším, nízko-šikmým okrajem. Přestože se ve 20. století těšila zlaté věce úctyhodnosti, již není společným znakem korporátního šatníku. Dnes je trilby obyčejně spojováno s hráči a umělci sbírajícími, což podkopává jeho předchozí úctu a spojení s pracujícím. V nedávné době mu Bruno Mars dal svůj nejlepší snímek, aby ho vytrhl ze zběsilého sartorialského konce, a tak oznámil, že jeho trvalý zánik by mohl být předčasný.

Kamelot

Klobouk pro novináře byl příšerným hitem mezi britskými dělníky v 20. století. Pracovníci lodí a obchodníci upřednostnili tento klobouk, mimo jiné. Je charakterizován zakřiveným okrajem, nafoukaným osmi panelovými tělesy a horním tlačítkem. Považuje se za nějaký čas staromódní, novinový klobouk se znovu objevil. Je adaptabilní a přidává charakter k obyčejnému neformálnímu souboru - přemýšlejte o bílém odpalisku, dřevěných džínách a džínách.

Investujte do víčka Harris Tweed. Harris Tweed je v zimě nezničitelný a absolutní záchranář. Budete také podporovat úctyhodné anglické textilní mlýny, které jsou poslední svého druhu.

Nechápejte ho s přehnaným tělem - může se stát, že vaše hlava připomíná vlněný balón.

Plochý uzávěr

Plochá čepice je další hrdina dělnické třídy a blízká příbuzná novináře. Odchází od novináře tím, že vyhýbá hornímu tlačítku a nafouknutému tvaru. Ačkoli jeho popularita vyvrcholila na počátku 20. století, získala obrození pro svou vinobraní, snadnou opotřebení a svou jednoduchost jako doplněk k víkendovému souboru. Nejlépe se hodí k víkendovému jízdě na kopce nebo líné chůzi.

Využijte ho jako pevné alternativy k čepičce na podzim. Zatímco to není tak teplé jako čepice, čepice z bavlny a bavlny je dotekový oblečení a má mnohem více charakteru.

Nenechte se dostat do kůže - bude to vypadat jako irský gangster a kožené klobouky nejsou tak pohodlné, jak to je.

Boater

Boater klobouk je formální letní klobouk, který vrcholil v popularitě koncem 19. a počátku 20. století. Klobouk klobouku je vyroben z tuhých sennit slámy s grosgrain stuhou kolem koruny. Tento styl pokrývky hlavy je sartorial jednorožec v dnešní menswear krajině, a málokdy nosil mimo holičské kvartety, období dramata, a posh školní uniformy. Jelikož je to formální kus, obvykle se nosí v salonku nebo v jeho nejbližším letním přiblížení. Klobouk s kloboukem je jednoznačným prohlášením a nikoliv pro zdvořilý kadeřník. Ale pokud jste vždy chtěli založit holičské kvarteto, můžete si alespoň povědět, jak zatraceně ostrý vy budete vypadat, zatímco vybíráte některé melodie se svými kamarády.

Beanie

Tato čepička prošla dlouhou transformací z toho, že je užitková souprava pro chladné počasí na příslušenství na ulici. Luxusní těžké váhy se v nedávných sbírkách neoslaly od představení čarodějnic, které jim dávají širší publikum mimo streetwear kruhy. Na okruhu #menswear se stalo běžné, že dámské dámské dámské džíny kombinují tradiční krejčovské kostýmy - obleky, blejzry, kabáty s finskými zimními doplňky. Nikdy jste nenapadlo, že uvidíte ten den? Zdá se, že čepice má všestrannost mimo streetwear. Tam je tuna možností tam: strunné vlněné obrátky čísla, žebrované dva tóny možnosti, a monochromatické bavlněné rybářské bobule.

Buďte dospělí a dostat namontovanou čepičku. Váhavá věc, která spadne na záda, vypadá jako špatně namontovaný kondom a v roce 2017 nemá místo.

Nebojte se kombinovat (správně namontovanou) čepičku se šitím. Zimní oblek, trench kabát a elegantní bavlněná čepice z bavlny kombinují drsnou maskulinitu a elegantní krejčovskou úpravu.

Vepřový koláč

Klobouk Porkpie je dalším příbuzným fedory. Je malý a kulatý, s plochou korunou a přehybem podél horního okraje. Jeho úzký okraj a skrčený tvar vedl k jeho srovnání s vepřovým koláčem - odtud název. Porkpie, mimochodem, původně upřednostňovala přes Atlantik ženy, než byla kooptována nadšeným mužským publikem ve 20. století.

Nedávná známost porkpie může být připsána Breaking Bad, kde se stala opakujícím se doplněním pro Waltera Whitea v jeho ohrožující osobě Heisenberg. Je také populární mezi zákonodárnou veřejností jako příležitostný doplněk k víkendovému oblečení, kde by fedora mohla být příliš demonstrativní a čepice by mohla být příliš pouliční.

Získejte vepřové pečivo na jiné materiály - je to více všestranné, jak v sezóně, tak ve stylu, než ve slámě.

Nedávejte si alter ego vždy, když nosíte jeden ( Breaking Bad nekončí dobře pro Waltera Whitea, nezapomeňte).

Bucket Klobouky

Kloboučnické klobouky se jim podařilo proplout cestu z popela 90. let a na mixtapy a taneční parkety po celém světě. Klobouk klobouku odvozuje jeho jméno (prekvapivé překvapení) z podoby obrácené kbelíku s lehce vyletěnými okraji. Bucket klobouky jsou velký hit v různých elektronických hudebních subkulturách, ale hlasování je stále na tom, zda si získali místo u stolu. Ale už pár let dělají kola bez známky zpomalení.

Nepoužívejte jej, pokud se budete brát příliš vážně.

Rozpusťte svého hip hopového vnitřního 90. léta a noste ho na další noc s chlapci. Díváte se na to za pět let a rozesmějete se (a pravděpodobně se mu smát).

Klepnutím na galerii je můžete vidět všechny v akci.

1/62

2/62

3/62

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den