Společné návyky, které by mohly způsobit nevratné poškození vašich vlasů

Anonim

Jared Leto. David Beckham. Zayn Malik. Harry Styles. Brad Pitt. Patrick Dempsey. Zac Efron. Simon Baker. Conan O'Brien. Steve z cizích věcí.

Tito a jiní bozky vlasů celebrity nám v průběhu let dali velkou hřívu. Ať už jsou to dobré geny nebo superstar stylisté za jejich prameny, budeme toužit po jejich bezvadně upravených krocích.

Takže my čistíme, kondicionujeme, vysušíme, štětcem, hřebenem, trimem, barvivem, bělidlem, stylem a modlíme se za perfektní zámky našich vlasových hrdinů. V tomto procesu děláme více škod než dobrého.

Vaše zvyky na péči mohou přenášet vlasy přes vyzvánění, což způsobuje problémy od rozštěpených konců až po suchou pokožku hlavy až po nekontrolovatelné frizování. Může se dokonce akcelerovat přírodní projevy stárnutí. Pokud vaše pravidelná rutina zahrnuje některé z těchto 10 věcí, vaše bezradnost může způsobit poškození vlasů, které by mohly být trvalé bez zásahu.

Přesmytí

Zatímco čisté vlasy jsou přínosem v knize někoho, praní příliš často odbarví vlasovou pokožku z přírodních olejů, které ji chrání a udržují vaše vlasy lesklé a zdravé. Mokré vlasy jsou také náchylnější k rozbití a pokud je barvíte, časté šampony rychle ztmavnou barvu. Odborníci doporučují umýt vlasy každé dva až tři dny spíše než denně. Investujte do suchého šamponu, abyste prodloužili dobu mezi promývacími praky a pokud pravidelně pracujete na druhu potu, který vyžaduje oplach, vyzkoušejte přeskočit šampon na několik dní ve prospěch hladkého H20, dobré křoviny na pokožku hlavy a malou pomlčku kondicionér pouze na koncích.

Vysoce hřejivé sprchy

James Bond je fanoušek studených sprch a měl byste být taky. Existují vědecké důkazy, že odvádění tepla vede k mnoha fyzickým a psychickým přínosům, včetně sníženého stresu, lepší nálady a zvýšené energie. Také na tomto seznamu je zdravější kůže a vlasy - protože horká voda je obzvláště náchylná k odstranění přírodních olejů vašeho těla, může způsobit lupy a povzbuzuje Vaši pokožku k nadprodukci oleje, aby kompenzovala. Greaseball není nikdo nejlepší.

Nezískávání potřebných živin

To, co jste vložili do těla, má obrovský vliv na to, co vaše tělo dokáže vyřadit. Zbavte ho nezbytným vitamínům a živinám a je nemožné cítit, fungovat nebo vypadat to nejlepší. Vaše vlasy jsou vyrobeny z bílkoviny nazývané keratin, proto se ujistěte, že dostatek bílkovin je součástí vaší stravy. Omega-3s, železo, zinek, biotin a spousta vody jsou také důležité pro zdraví vlasů. Ořechy, ryby, luštěniny, ovoce a zelenina by měly být ve vaší kuchyni pravidelně střídavě.

Wet Styling

Když vás ranní spěchá, je lákavé vyskočit ze sprchy, spustit hřeben a nějaký produkt přes vaše vlasy a vyrazit dveře při rekordních rychlostech. Odolat pokušení. Mokré vlasy jsou slabší než suché vlasy, takže když napadnete své sappingové prameny štětcem nebo hřebenem, riskujete jejich zlomení nebo úplné roztrhnutí. Pokud se musíte roztáhnout, použijte hřeben s širokým ozubením a pracujte od konců ke kořenům, abyste minimalizovali poškození.

Kouření

Negativní účinky kouření jsou daleko za plicemi. Kouření umožňuje hromadit se volné radikály v těle a poškodit buňky, včetně folikulů, které produkují vlasy. Osvětlení také omezuje vaše krevní cévy, omezuje tok kyslíku na pokožku hlavy a zbavuje vlasy potřebné výživy. Studie dokonce spojily kouření s předčasným ztenčením a šednutím. Vyhoďte tabák, pokud nechcete mít matné, křehké kousky, které jsou náchylné k rozbití a vůně jako stálý popelník.

Přetížení produktu

Méně je víc, pokud jde o hřívu. Není třeba používat nadměrné množství šampónu nebo kondicionéru, ani byste neměli produkt vrstvy na výrobku, když se dostanete ze sprchy. Použití příliš mnoho naráz váží vaše vlasy, brání vlhkosti, aby se dostala k vlasové šachtě, a změní vaše pokožku hlavy na mastný, špinavý nepořádek. Maximálně vyberte jeden stylingový produkt a jeden konečný produkt. Používejte je šetrně a používejte pouze od středního hřídele až po konce.

Zkažená sušení na ručníky

Existují lepší způsoby, jak vydělat váš stres než léčit hlavu jako břicho Buddhy. Všechno, co se třepe, když vysušíte ručník, se může cítit jako účinný způsob, jak nasáknout mokré, ale v tomto procesu hrubujete pokožku a způsobujete friz. Sušení na vzduchu nebo jemné blotování s ručníkem je pro vaše vlasy zdravější. Někteří odborníci dokonce doporučují blotování s papírovými utěrky pro maximální jemnost.

Nesprávné řezy

Jediným skutečným způsobem, jak odstranit poškozené vlasy, je snížit dotyčný úsek. Návštěva vašeho holička pro pravidelné ozdoby udržuje rozdělené konce v zálivu a zabraňuje jakémukoli poškození z rozšiřování vašich pramenů. Dokonce i když rozšiřujete vlasy, nechte je zhasnout asi každých šest týdnů (prostě řekněte stylistovi, že chcete odstranit jen minimální minimum).

Expozice ohrožení životního prostředí

Stejně jako vaše kůže, vaše vlasy potřebují ochranu před sluncem pro udržení optimálního zdraví. Pokračující expozice může poškodit nebo vysušit, proto noste klobouk nebo hledáte výrobky s ochranou proti UV záření, pokud víte, že budete trávit čas venku. Chlór může také způsobit zmatek na vašich zámcích, zkuste tedy omezit čas na koupi a když jdete plavat, nejprve se sprchujte a nechte vlasy mokré (nebo aplikujte kondicionér na dovolenou), aby se zabránilo absorpci chemikálií.

Man Bun závislost

Moderní éra je nejkontroverznější účes může způsobit předčasné plešatění. Mužský buch - nebo koni nebo jiný těsný styl - by mohl spustit "trakční alopecii", postupnou ztrátu vlasů způsobenou nepřetržitou tahovou silou na vlasové čáře. Vlasové kravaty mohou také dráždit pramen vlasů a způsobit zlomení. Bezchybně chladný volný vzhled je nejbezpečnější, pokud chcete, aby vaše zámky vydrží.

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den