Společné návyky, které tajně potříkají kůži

Anonim

V tomto okamžiku můžete předvést základy dobré péče o kůži srdcem.

Jíst zdravě. Zůstaňte hydratováni. Vyberte ty správné produkty pro svůj druh pleti a obavy. Nezakládejte ani neberte na akné. Omezte svůj čas na slunci a soláriu. Nespouštějte - nebo přeskočte - SPF.

Ale i kdybyste to všechno pokrývali, možná byste na této všestranné vnější vrstvě mohli mít smůlu. Dejte si pozor na sváteční zmrzlinu a jiné zdánlivě neškodné části vaší každodenní rutiny, které tiše potlačují pokožku.

Vyhněte se těmto záludným špatným zvyklostem péče o pleť, abyste měli váš hrnček majestátní.

Přechod na post-cvičební sprchu

Stlačení v potu je dost těžké. Stycování ve sprše se potom může cítit naprosto nepochopitelné. Ale bez ohledu na vaše post-cvičení ablutions může přistát vás v lepkavé, nemluvě o páchnoucí, situace.

Všechny teplo, které nyní pokrývá pokožku, může vést k akné, vyrážkám, ucpaným pórám, špinavým zápachům, nahromadění bakterií a dalším podrážděním. Vždy je nejlepší vypláchnout okamžitě po cvičení, takže bakterie stráví na kůži co nejméně času, ale když se sprcha vůbec nevyskytuje na kartách, další nejlepší věc je změnit sportovní oblečení nejrychleji a přejít nejdříve akné-náchylné části s čisticí ubrouskem.

Prachování příliš hrubé

Očistíš tvář, ne oblékáš auto. Na vaší pokožce by se mělo zacházet opatrně, ale kůže na obličeji je obzvláště citlivá. Vždy umyjte a odlupujte jemnou rukou. Drsné čištění může způsobit zarudnutí, skvrny a trvale dilatované kapiláry a také povzbudit tvorbu vrásek. Buďte zvlášť jemní pod očima, kde je kůže nejtenčí a nejjemnější.

Klesající do stresu

Stres a úzkost zvyšují hladinu kortizolu - tzv. "Stresového hormonu" - ve vašem těle. Zvýšená hladina kortizolu zvyšuje imunitní systém a vyhazuje zbytek vašich hormonů, což způsobuje vzplanutí problémů, jako je akné, rosacea, vyrážky, ekzém, psoriáza a kopřivka. Výrazy obličeje, které vytváříte pod tlakem, jako je pursing rtů nebo obočí obočí, může vést k hlubší vrásky v těchto oblastech v průběhu času.

Zapomenete si brýle (obě formy)

Když už mluvíme o pohybech obličeje a jemných liniích. Ať už to uděláte proto, že vaše vize je zastřelena a odmítnete získat korekční čočky, nebo protože je to v polovině léta a zapomněli jste na slunce, bude to tím, že se vám stane, že výsledkem bude jistě vést ke křehkým, vrásčitým podrážděním. Vždy noste sluneční brýle a neprovádějte pravidelné prohlídky se svým optometrikem.

Časté otírání očí nebo spaní s obličejem rozbitým do polštáře jsou také ne-nos, pokud chcete podkopat podříznutí pokrčení tak dlouho, jak je to možné.

Získání nedostatečného spánku

Spíše chválíme spánek spánku a z dobrého důvodu. Nedostatečné shueye kouzla doom pro různé fyzické a duševní prvky, včetně kůže. Když pravidelně získáváte méně Z, než vaše tělo potřebuje, vaše pokožka se zjemňuje a jemné linie se stávají výraznějšími. Mladší kůže se může vrátit zpátky z občasné noční noci, ale zotavení se stává čím dál tím těžším, když dostanete (stačí požádat o své kocoviny).

Pokud se ocitnete tváří v tvář bezesné noci, nezačínejte se přetahovat Breaking Bad nebo pronásledovat ex na Instagram. Jasné světlo vyzařované digitálními obrazovkami potlačuje melatonin, hormon, který vyvolává spánek a reguluje cirkadiánní rytmus těla. Snížená hladina melatoninu zabraňuje tomu, aby se buňky pokožky převrátily tak efektivně, což vede k ještě většímu vráskám a otupělosti v průběhu času.

Být Chatty Charles na mobilu

Dalším důvodem, proč byste měli zvážit detoxikaci přístroje: neustále odpočívá tvář proti telefonu, ať už mobilní nebo stará, může způsobit průlom. Telefony představují vážné důvody pro rozmnožování bakterií, které mohou osetět semena akné po stranách tváře a podél čelisti. Dokonce i kdybyste si ho nábožensky vymazali, jednoduše stisknete kůži na obrazovku, může dojít k tření, okluzi a zvýšenému teplu, což může způsobit výskyt skvrn.

Rutinní přehřátí

Od opačných sprch až po tropické termostaty působí akutní teplo na vaši pokožku. Čím je voda teplejší, tím je pravděpodobnější zbavit pokožku esenciálními přírodními oleji, což způsobuje otupělost a suchost. V zimním období může zničit teplo, takže vaše kůže je vyprahlá, a tak se nakládat na přikrývky a nezapomeňte na zvlhčovač.

Zanedbání hydratace mastné pleti

Ignorujte podvodníky, kteří tvrdí, že nepotřebujete hydratační přípravek, pokud máte mastnou pleť. Všechny typy pleti mohou těžit z přidané hydratace, dokonce i mastné a náchylné k akné. Klíčem je volba správného zvlhčovače pro váš typ pokožky. Vyberte si výrobek, který je založen na vodě, nikoliv na bázi oleje, a to je lehká pro rychlou absorpci. Správná formulace zajišťuje dlouhotrvající hydrataci a současně snižuje nadměrný lesk a zanechává čerstvý matný povrch. Pokud je akné problém, vyhledejte slovo "nekomedogenní" na obalu, což znamená, že produkt nebude zanesit vaše póry.

Spánek v kontaminovaných listech

Je běžné, že se ráno sprchujete, aby začal celý den plýtvat, ale sprchování v noci by mohlo být lepší vsadit na kůži. Když narazíte na pytel bez oplachování, vaše tělo vylučuje denní cenu špíny, oleje, znečištění, prachu, odumřelých buněk pokožky a dalších nečistot přímo na vašeho plechu. Poté budete marinovat v nich po celé hodiny a probudit se se všemi těmi, kteří se uvízli přímo na kůži. Zvažte zapnutí sprchovacího programu a přinejmenším dodržujte běžné rutiny.

Overindulgence


Jednoduše řečeno, skoro všechno, co milujete, je přehnané. Alkohol, tabák, cukr, sůl, kofein.Všechny tyto špatné odpustky dehydratují a zanícují kůži, nebo rozkládají esenciální proteiny, jako je kolagen a elastin, což způsobuje otupě a vráskám ve stáří. Dokonce i vyčištění a exfoliace jsou špatné zprávy, pokud jdete přes palubu. Neříkáme, že byste se měli stát mnichem, ale měli byste mít čas, abyste zvážili, jaké jsou vaše hlavní priority.

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den