Klasické pánské vůně a kolínské oblečení, které stály testem času

Anonim

Zjevně chceme držet krok s trendy v D'Marge, ale dokonce musíme připustit, že je to někdy vyčerpávající. Naštěstí nemusíš vždycky muset.

Alespoň v případě vašeho Kolína. Existuje několik klasických pánských vůní, které jsou dnes stejně chladné jako den, kdy poprvé narazili na scénu. Aktualizujte svou sbírku vůní jako nové věci padající do módy, ale vždy mít alespoň jednu z těchto klasiků praktické.

Eau Sauvage od Christian Dior

Revoluce v době jeho propuštění v roce 1966, Dior's Eau Sauvage je dnes jednou z velkých pánských vůní. Několik současných vůní je stejně výjimečně rafinované (ale bez námahy), jako tohle od Edmonda Roudnitska, které obsahuje svěží citrony a rozmarýn v kombinaci s kořeněnou levandule a maskulinní dřevěnou základnou. Vzhledem k tomu, že Eau Sauvage je stále důležitým trendem v klasických pánských vonných látkách, je těžké si představit, že brzy oslaví 50. výročí svého založení.

KOUPIT

Aramis od Aramis

Aramis necítí jako něco, co se dělo v posledním čtvrtstoletí. V dnešní době je trh zaplaven čerstvými, čistými, sportovními vonnými látkami, které se bezohledně vysílají dál a široce. Aramis, na druhé straně, je "starý" podle moderních standardů a to je dobrá věc. Není to ani lehké ani vzdušné, čisté ani jednoduché - je husté a složité, s dřevem, kořením a intenzivní kůží. Konečným výsledkem je mužská vůně se silným charakterem.

KOUPIT

Pour mistr z Chanel

Pour Monsieur byl vytvořen v roce 1955 Henriem Robertem a propuštěn po celém světě pod několika jmény. V roce 1989 byl celosvětově obnoven pod názvem Pour Monsieur, ale Chanel přísahá, že vzorec se od svého debutu v roce 1955 nezměnil. Otevření citrusů je dnes stejně sofistikované, jak bylo tehdy, když hořká vůně je ochotna být nekompromisní, a tak nejsou modernější vůně. Pokud chcete jen jeden kolínský, Pour Monsieur je solidní volbou.

KOUPIT

Colonia Acqua di Parma

Rychlá historická lekce: Acqua di Parma začala jako malá továrna v Parmě v roce 1916. Jeho první vydání bylo Colonia, lehké a osvěžující odchod od silnějších, těžších kompozic, které byly v té době populární. Colonia nakonec dosáhla zlatého věku ve třicátých a padesátých letech, kdy se stala populární u celebrity clientele a dalších členů vysoké společnosti. Acqua di Parma v průběhu let rozšířila své sortimentní sortiment, nicméně nic se nevztahuje na Colonia, jednu z klasických světových pánských vůní.

KOUPIT

L'Eau d'Issey od Issey Miyake

Nejprve uvedena v roce 1992 pro ženy, L'Eau d'Issey se objevila pro muže v roce 1994. Reflexe principů ženské vůně L'Eau d'Issey Pour Homme ztělesňuje jin a jang a oslavuje extrémní polarity světa. Vůně je čerstvá, přesto teplá, dřevěná vůně s pikantními prvky. Jeho poznámky zahrnují yuzu, bergamot, verbenu, muškátový oříšek, leknín, skořici, tabák, vetiver, santalové dřevo a pižmo. V roce 2009 byla představena dvě edice v nových flakonech se stejnými skladbami.

KOUPIT

Blenheim Bouquet od Penhaglionů

Blenheim Bouquet pojme své jméno z paláce Blenheim, domov jednoho z nejuznávanějších anglických pokrevníků. A když říkáme, že je to test času, máme na mysli spoustu času - více než 100 let. Blenheim Bouquet byl poprvé vytvořen v roce 1902, ale neustále se přizpůsoboval a zůstal relevantní s každým rokem. Vůně Penhaglion obsahuje špičkové noty z levandule, citronu a limetky a základní poznámky z pižma, borovice a černého pepře.

KOUPIT

Vetiver od Guerlaina

Vetiver byl poprvé propuštěn společností Guerlain v roce 1958, poté byl přeformulován a přebalen v roce 2000. Původní verze byla těžce chválena svým bohatým a maskulinním kyticem, zatímco rereleased verze dosahuje více rovnováhy mezi čerstvou a lesní. Jeho vrcholné poznámky z citrusů (smíšené s některými květinovými poznámkami) jsou lehké, ale jsou doplněny dokončovacími dotyky vetiveru, dubového mechu a tabáku, které jasně označují vůni jako maskulinní.

KOUPIT

Armani Eau Pour Homme od Giorgia Armani

To je velký rok pro Armani Eau Pour Homme. Kolín nad Rýnem slaví 30. narozeniny, které musí být nejméně dvakrát tolik, než v letech vůně. Vytvořil ji Roger Pellegrino, Eau Pour Homme je stále považována za jednu z klasických parfumerií pro muže. Čerstvé citrusy tvoří vrchol: sicilský mandarinek, kalifornský zelený citrón, bergamot a petit zrno. V srdci jsou jasmín, levandule a koření, následované santalovým dřevem, cedrem, vetiverem, dubem a patchouli na základně.

KOUPIT

Zelený irský Tweed od Creed

Green Irish Tweed je klasická vůně Fougere. Podle společnosti Creed vznikla vůně šesté generace vůdce Olivier Creed pro klienta ve filmovém průmyslu. O několik let později byla nabídnuta veřejnosti a nyní je jednou z podpisových vůní domu Creed. Směs santalového dřeva, ambrózie, fialových listů, verbeny a duhovky je popsána jako "procházka irskou krajinou" a je stále oblíbenou mnoha osobnostmi.

KOUPIT

Sables od Annicka Goutala

Immortelle, dunový květ s výraznou vůní javorového sirupu, není snadná poznámka, kterou byste mohli zvládnout. To má tendenci převlékat jiné prvky s jeho intenzivní směsice kořeněného tepla a tmavé sladkosti, ale Sables Annick Goutal dolů trend. Zde zde dominuje, spíše spolupracuje s dřevěnými vanilky a pepřem. Sables je jednou z více získaných, ale klasických pánských vůní, ale legenda to má Harrison Ford je fanoušek. Pokud je pro Han Solo dost dobré, je pro nás dost dobré.

KOUPIT

Classic 1920 od Bois 1920

Po uvedení v roce 2005 je Classic 1920 Bois 1920 jednou z nejnovějších vůní tohoto seznamu. Přesto již žije až do "klasiky" ve svém názvu. Bois 1920 nazývá touto vůní "vzrušené pocity znovu", které nastavily "touhu a tajemství do rytmu". To je trochu více poetické, než se nám daří, ale nemůžeme se hádat s harmonickou směsicí kolínských kořeněných, květinových a ovocných nuancí s dřevěnými a exotickými základy. Má trochu všeho, takže je vhodné téměř pro cokoli.

KOUPIT

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny