Být smutný, je pro tebe fakt dobrý, psychologové už si myslí

Anonim

Právě když jsem si myslela, že je něco špatně se mnou, když sedím na okraji mé postele a zírám bezvládně do mrzutosti mé ložnice 20 minut denně; ukáže se, že jsem dobrý!

To je pravda, dámy a pánové, nyní můžete plakat radostí, protože smutek je oficiálně klíčem k štěstí. Ano, čtete to správně. Zdrojem naší nepravděpodobné spásy? Romantičtí básníci a němečtí vědci. Navíc zdravý dollop Brock Bastian, australského psychologa a autora knihy 2018, The Other Side of Happiness: Přijetí více strachového přístupu k životu .

Než se dostaneme do údajů, zmizme pár mýtů. Zaprvé, pokud to znělo, je logické, že smutno je klíčová součást šťastného života. Přemýšlejte o tom: nejvíce drtivé aspekty deprese jsou apatie a letargie. Ale když jste smutní, nejste na něčem lhostejní, jste na to rozrušení nebo naštvaní. Protože vás to zajímá. A toto je dobrý znak duševně zdravého člověka, protože v životě je spousta věcí, které by vás měly smutné. Je to, když přestaneš dávat hovno, že něco není v pořádku.

to, co nazýváš nervózní poruchou, zavolám, omylem viděl věci tak, jak jsou

- tak smutné dnes (@sosadtoday) 25. června 2018


Takže by se mohlo učit přijmout "smutné", vyléčit rostoucí míru deprese na světě? Podle Brock Bastian je stigma kolem negativních emocí vlastně jednou z příčin deprese. Kdyby lidé mohli vidět své záchvaty melancholie jako nevyhnutelnou flip-side na své momenty radosti - a rozpoznat tuto souhru jako nezbytnou součást dobře žitého života - míry deprese (u těch bez chemické nerovnováhy v hře) by měl pokles.

To je to, co Keats dostal v jeho "Ode na melancholii." Romantici věřili, že uplynulé chvíle extáze, které všichni zažíváme v pokies / v našich milostných životech / sedm tequily v nočním klubu "Dwell (s) s krásou krásou, která musí zemřít. "Protože" Fancy nemůže podvádět tak dobře, jak je známa. "Jinými slovy: všichni rádi si myslíme, že je to možné - a to i povinné - že pokud uděláme" životní volby ", budeme schopni udržet naše štěstí.

Klinické psychologové se nyní shodují, že je to falešné. Klíčem k maximalizaci vašeho štěstí je skutečnost, že bez ohledu na to, jak jste "dobrý v životě", nebudete šťastní 24/7 a ten smutný pocit (nutně) neznamená, že jste v životě selhali . To jen znamená, že jste člověk.

malé rozhovory vyžadují o 100% více energie než vyhotovení

- tak smutné dnes (@ sosadtoday) 15. srpna 2018


Lidé mají menší pravděpodobnost klinické deprese ve společnostech, které to chápou. Jak uvádí Quartz: "V Číně a Japonsku jsou negativní i pozitivní emoce považovány za nezbytnou součást života. Smutek není překážkou prožívání pozitivních emocí a - na rozdíl od západní společnosti - neexistuje stálý tlak být radostný. "

"Osoba žijící v západní zemi je čtyřikrát až desetkrát častěji vystavena klinické depresi nebo úzkosti v životě než osoba žijící ve východní kultuře."

Jak tento společenský očekávání hledat štěstí postihuje lidi, byl minulý rok testován psychologem Brockem Bastianem. Rozdělil 116 vysokoškolských studentů do tří skupin, aby provedli nemožný úkol anagram. První skupině bylo řečeno, že očekává selhání. Druhá skupina nebyla a test dokončila v "šťastné místnosti" s motivačními plakáty a veselými poznámkami Post-it. Třetí skupina dostala neutrální místnost.

"V samotném chrámu Delight / Veil'd Melancholy má sovranskou svatyni, " (Keats, Ode on Melancholy)

Jak uvedl Quartz, "Po dokončení úkolu se všichni účastníci ujali testu obav, který změřil jejich odpovědi na neúspěch anagramového úkolu, a vyplnil dotazník určený k posouzení, zda očekávání společnosti, které mají být šťastné, ovlivňují způsob, jakým zpracovávají negativní emoce. Oni také zkoušeli jejich emocionální stav v té době. "

Poté Bastian zjistil, že studenti v "šťastné místnosti" se o jejich selhání obávali mnohem víc než lidé v ostatních dvou místnostech. "Myšlenka spočívá v tom, že když se lidé ocitnou v kontextu, kde je štěstí vysoce ceněno, vytváří pocit tlaku, aby to takhle cítili, " řekl Bastian Quartz . Pak, když prožijí neúspěch, "přehazují o tom, proč necítí, jak si myslí, že by měli cítit, " čímž se dále zhoršuje jejich stav mysli.

Další výhodou přijetí smutku je to, že bolestivé časy nás instilují s atributy, které nás z dlouhodobého hlediska ztěžují. Během nepříjemnosti se nejvíce spojujeme s lidmi, a také, kde budujeme naši odolnost, řekl Bastian Quartz .

život je fena a pak si myslíš, že to bude asi pořád v pořádku, a pak je to opět suka

- tak smutné dnes (@ sosadtoday) 8. srpna 2018


Současně varoval lidi, aby své závěry nepřijali doslovně. "Nemyslíme si, že bychom se měli snažit být smutnější v životě. Je to, že když se snažíme vyhnout se smutku, vidět to jako problém a usilovat o nekonečné štěstí, ve skutečnosti nejsme šťastní, nemůže těžit z výhod skutečného štěstí. "V podstatě: je lepší usilovat o" dobře upravenou "než šťastnou.

Zajímavé Články

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Anthony Mackie, Jeff Goldblum a Paul Rudd

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Zayn Malik, Chris Hemsworth a Brad Pitt

8 Cool & Affordable Slimline hodinky

Cool nápady domácí kanceláře, které vás budou lásky pracovat každý den