Průvodce pro začátečníky k pánským stylům vůní

Anonim

Prvním krokem k výběru vaší podpisové vůně je vědět, co je sakra v ní na prvním místě. Pánská kolínská pánev spadá do několika kategorií, které popisují složení a výsledné vůně, které vytvářejí.

Jakmile pochopíte kategorie, můžete zjistit, zda chcete spíše vonět jako les, květ, citrusové ovoce nebo opotřebované sedlo. Ujistěte se, že vezměte svou osobnost a styl do rozhodnutí (protože ano, mají zájem), stejně jako roční období a příležitost.

To by mohlo znít jako spousta potíží, jít jen tak, abych cítila pěkně, ale důvěřujte nám - stojí to za každou vteřinu úsilí. Níže je rozpis základní pánské kolínské typy, které potřebujete vědět, a klíčové poznámky, které jdou do každého.

Klíčové styly pánské Kolín nad Rýnem

Aromatický

Přísně řečeno, "aromatická" se týká vůní, která jsou bohatá na benzen, sloučeninu nalezenou v organické hmotě. V laikových termínech aromatické vonné látky mají rustikální vůni s jistou svěžestností, často pocházející z bylinných tónů, a jsou běžněji určeny pro muže. Pokud si s ní můžete vařit, je to pravděpodobně aromatická poznámka. Pomyslete na rozmarýn, tymián, máty, estragony, majoránky, fenykl, bazalku, šalvěj, anýsový kmín a další rostliny s travnatou pikantní vůní.

Chypre

Termín chypre je pro Kypr francouzský a jde zpět do Françoise Coty, který v roce 1917 vytvořil parfém stejného jména z materiálů, které se převážně nacházejí ve středomořských zemích. Základní strukturou včelí vůně je harmonie mezi třemi klíčovými složkami: bergamot, oakmoss a labdanum (často s nějakou patchouli smíchanou). Společně vytvářejí teplou, mechovitě dřevěnou vůni, která kontrastuje s čerstvou citrusovou špičkou a náznakem hořkosti.

Citrus

Citrusové vůně jsou vytvořeny z hesperidických plodů, které jsou pojmenovány podle nizozemských Hesperidů z řecké mytologie. Verbena, lemongrass, pomelo a yuzu spadají do této kategorie, stejně jako všechny typické citrusové plody, které pravděpodobně myslíte: citron, pomeranč, grapefruit, mandarinka atd. Bergamot je také běžnou složkou. Nízká molekulová hmotnost znamená, že citrusové oleje fungují pozoruhodně dobře jako vrcholové tóny, které dávají výtahu a jiskru téměř jakoukoli směs.

Květinový

Největší vůně je také nejvíce explicitní. Květinové vůně dodávají romantickému nádechu kompozici, která zmírňuje některé z těžkých houževnatějších ingrediencí. Mnoho květin - jako je růže, jasmín, tuberóza, levandule, osmanthus, immortelle, ylang ylang a měsíček - jsou snadno použitelné v jejich přirozeném stavu. Jiné musí být rekonstruovány v laboratoři, včetně frézie, pivoňky, konvalinky, heliotropu, fialky, jonquilu, narcisu a hyacintu.

Kůže

V této skupině spadají všechny vůně kůže, ať už květinové, koláče, sametové nebo kouřové. Historicky je kůže jednou z nejstarších poznámek používaných v parfumerii. Kožené zboží bylo parfumováno olejem, pižmem, ambrózou a cibetou, aby maskoval nechutenský zápach živočišné kůže. Dnes tato silná živočišná poznámka pochází z obou přírodních zdrojů (včetně břízy, jalovce a kadeřového oleje, styrax, cassie, castoreum, myrtle a cistus labdanum) a laboratoře (chinolinové, safralinové, aldehydové a syntetizované semišové nuance).

orientální

Parfémy v orientální rodině jsou teplé a smyslné. Amber je dominantní poznámka, stejně jako jiné omamné látky, jako je pižmo a vanilka, a exotické pryskyřice, dřevo, květiny a koření. Oriental vonné látky často mají výrazné vrcholné poznámky z orchideje, bergamotu a mandarinky, které dodávají ovocně-květinové zkroucení na jinak pikantní a sexy orientální vůně. Potravinářství bude obzvláště milovat podkategorii "gurmánů", která obsahuje náznaky karamelu, hořké tmavé čokolády a aromatické kávy.

SOUVISEJÍCÍ: 5 esenciální orientální vůně pro muže
SOUVISEJÍCÍ: 5 Essential Pikantní vůně pro muže

Dřevnatý


Woody vůně - zde není překvapením - dominuje vůně dřeva. Od citlivého santalového dřeva až po vydatné cedrové až pižmové kousky, dřevěné tóny dodávají hloubku a zůstávají silou jiných vůní. Tato pestrá a všestranná kategorie zahrnuje oakmoss, jantar, rosewood, guiac, oud, vetiver (ačkoli to je technicky tráva) a patchouli (ačkoli to je technicky list). Existuje jen málo vonných látek, které se ve svém make-up neobejdou alespoň jednou dřevěnou notou.

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny