Australští podnikatelé sdílejí strategie pro řízení stresu a duševního zdraví

Anonim

"Existuje taková falešná realita podnikání. Je to skvělá nová věc. Vnímání je, že pracujete s vlastními hodinami, nemusíte se hlásit k nějakému podivnému, můžete nosit, co chcete, můžete dělat, co chcete. a pak na konci dostanete velkou tukovou kontrolu. Tak daleko od reality. "

Stevan Premutico, technický podnikatel, investor a zakladatel společnosti Dimmi, rozhodně se nezastaví, když se zeptá, zda myšlenka každého z nás bude přežít na dlouhou trasu.

Ale má pravdu: i když to není tak sexy jako mluvení o jednorázových jednorožcích, podnikatelé musí přemýšlet o svém duševním zdraví. V případě "duševního zdraví květen" jsme rozhovory s některými vedoucími zaměstnanci v Austrálii zjistili, proč 72% podnikatelů je postiženo duševními chorobami (ve srovnání s 20% obyvatel australské populace) a co je s tím možné udělat.

Proč jsou statistiky tak šikmé?

Marty Spargo, spoluzakladatel společnosti REIZE (klubu energetických nápojů), říká, že tato statistika ho nepřekvapuje, protože:

"Být podnikatelem je naprosto hrozné pro vaše duševní zdraví."

Faktem je, že většina nových firem selže, a tím přichází spousta ztracených peněz a času. Marty prohlásil D'Marge, že to může vést k tomu, že "pochybujete v širších a někdy depresích, nebo dokonce sebevraždě." Pokračuje: "I úspěšné startupy jsou emocionální rollercoasters; to je prostě, že mají víc dobrých dní než špatné. "

"Média se odchylují od několika úspěšných příběhů a každý, kdo uvažuje o tom, že opustí svou práci, aby zahájil vlastní podnikání, usiluje o napodobení úspěchu několika jednorožců."

"Problém je, " pokračuje, "to je naprosto nerealistické. Místo toho bychom měli uvést pravdu o nově založených podnikatelských subjektech a spad vlevo v důsledku selhání, aby lidé mohli mít úplnější pohled na skutečnost, že jsou podnikatelem. "

Patrick Kidd, podnikatel, jehož luxusní kadeřnický salon PATRICKS šel od začátku až po nadnárodní značku velmi rychle, to podpořil; poukazuje na to, že provozování vaší vlastní lodi má vážné duševní toky.

"Být podnikatelem je jako bipolární, vážně! Jednou minutu, kdy můžete být na vrcholu světa a cítit se neporazitelný, pak jeden e-mail nebo volání později, můžete být hraniční sebevražedné. "

Takže, ať už pracujete na stresujícím 9-5, zahajujete start nebo jen uvažujete o bočním ruchu: pečlivě se podívejte na následující tipy pro duševní zdraví.

Vezměte třídenní víkendy

Pokud se nemůžete vydat na dovolenou, je to další nejlepší věc (a mohla by se ukázat dlouhodobě udržitelnější). Stevan Premutico jej připisuje, že mu umožňuje pracovat po dobu desetiletí bez přestávky, než prodal svůj podnik společnosti Tripadvisor.

"Po desetileté prázdnině se to stalo mým základem ke konci. Zní to tak jednoduché, ale je to tak silné. Třídenní víkend od kanceláře k relaxaci, dobíjení a opětovnému zapojení. Spousta čtení, podcastů a myšlení. Udělal bych spoustu mého většího myšlení zde. Pro biz a pro můj život. Je úžasné, co se může stát, když se na pár dní zbavíte a necháte své srdce a mysl trápit. "

Vytvořte loajální tým

Matt Jensen, zakladatel společnosti MJ Bale, říká, že je důležité mít zavedené podnikatelské strategie, které vám pomohou vypořádat se s vrcholy a žaludy podnikatelského života.

"Delegace je důležitá, stejně jako ujistěte se, že máte skvělý tým a lavičku, stejně jako ve sportu."

Přestože "naše biz je naše dítě a někdy je těžké ho pustit, " souhlasí Stevan a říká, že na konci dne je důležité, aby měl člověk na vaší straně skvělý člověk.

"Katalyzátor, který mi umožnil dosáhnout větší rovnováhy a více kroků, byl tehdy, když jsem našel opravdu úžasný 2IC Asheesh Chacko. Důvěřoval jsem mu se svým životem a poprvé za mnoho let jsem věděl, že biz by přežil (a možná dokonce i prosperovat!), Kdybych nebyl nejdřív, konečně ven a 24/7! "

Zůstaňte věrní vaší vizi

Jamie Gonzalez, zakladatel společnosti Limitless Living, nám připomíná, že prioritizace je zásadní pro to, aby zůstala věrná vaší vizi. "Pokud se cítím pod tlakem, pak vím, že dělám něco v mé práci, neměla bych dělat."

"Pokud je něco, co mi to nelíbí, udělám to. Čím více místa mám potěšit to, co vlastně miluju - tím více jsem přišel s tvůrčím obsahem a příležitostmi mnohem snadněji. "

Osobní zásuvky

Patrick Kidd říká: "Pokud opravdu chcete tančit s ďáblem, pokud se otevíráte za stres, úzkost a spánek (ve srovnání s běžnou prací), " je důležité mít osobní záchvaty zapnout stres.

Velkým fanouškem meditace, Matt Jensen souhlasí.

"Církevně cvičím transcendentální meditace a myslím, že je to skutečně přínosné."

Fyzická pohoda je také klíčová: zda je to závaží, běh, dotyk nohou, plavání nebo cokoli jiného. Matt osobně má rád F45, skupinový tréninkový režim, "plus rovnováhu meditace".

Získejte trénované

Patrick Kidd nám říká, že "na základě některých rad od jednoho z mých členů představenstva jsem se setkal s psychiatrem, který se specializoval na lidi, kteří pracovali ve vysokých stresových pozicích." Jednalo se o pět až deset minut "přítomnosti v okamžiku" dát mozku pauzu, jednou denně.

"Chtěl jsem to poprvé udělat trochu divně, ale je to pravděpodobně jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy udělal, a teď to doporučuji všem, se kterými se setkávám na podobných pozicích."

On popisuje to jako motor Ferrari: je postavený na rev tvrdé, ale jen relativně krátkou dobu, pak to potřebuje ochladit.

"Je-li to příliš tvrdé a příliš dlouho, motor vybuchne a nechceš, aby se to stalo mému mozek, když jsi dal 10 let svého života a miliony dolarů peněz investorů do podnikání, nemluvě o tom, efekt by to mělo na váš osobní život, přátelé a rodinu! "

Nepřehlédněte své přátele

Stevan vypráví, jak poskytl nějakou podporu kamarádovi, který začínal startovací cestu.

"O pár měsíců později mi zavolal a řekl, že všechno, co jste řekla, bylo, že se ozvalo. Ale je tu jedna věc, kterou jsi mi nikdy neřekl - je to tak krvavé osamělé. "

Cesta podnikatelem je těžká, ale krásná jízda. Přestože jsou oběti nevyhnutelné, ujistěte se, že budete stále usilovat o vaše přátelství.

Nastavte hranice

Zastavte pocit viny a položte hranice na místo, byla silná celoplošná zpráva. Pro Stevana bylo nejtěžším aspektem: "přestat se cítit provinile, když jsem neodpovídal na e-mail během několika minut (kdykoliv v průběhu dne) nebo jsem zavolal jednomu mému týmu 24 hodin denně."

"Uvědomil jsem si, že nemůžu být velkým vůdcem, skvělým myslitelem nebo zábavou, když budu pořád a vždycky na okraji. tak jsem začal ukládat hranice. "

Pozitivní vedlejší efekt tohoto, podle Stevana, je, že vytvoříte nové ocenění za hranice a rovnováhu vašeho týmu.

"Hranice mohou být tak jednoduché, jako když opouštíte telefon u dveří, když přijdete domů, a necháte to doma, když míříte k pláži nebo si půlnoci vyplatíte v pátek."

Takže byste se měl stát podnikatelem?

Podle Stevana: "Několik věcí je stejně obohacující jako získávání nějaké myšlenky, vyřešení problému, poškození planety nebo narušení průmyslu." Ale budete muset udělat oběti, abyste ji vytáhli.

"Pokud jste v tom za slávu a štěstí, nepokládejte skok: zůstat ve své práci 9-5 a jistotu a rozum, které vám to dává."

Zajímavé Články

Simone Holtznagel odhalí, jak úspěšně zasáhnout do dívčích DM

Loaf o těchto epických Man Loafing Loafers

Lindsay Hancock x Justinne Pro časopis Arsenic

18 nápadů na úžasné a mužské herny