5 300 let starý ledmanův příčina smrti odhaluje rizika ketogenní diety

Anonim

V případě, že žijete pod hromadou rafinovaného cukru, ketogenická strava je vysoce tukové a nízké množství uhlovodíků, které berou lidi, kteří jsou bohatí a nudí, aby se o "makra" zajímali o bouři. Ke zklamání některých lékařských profesionálů (nejvíce pozoruhodně dr. Tony Bartone, prezident Australské lékařské asociace) a potlesk ostatních, dieta Keto získala impuls, spruikoval celebrit šéfkuchař Pete Evans a nesporný král basketbalu Lebron James.

Při každodenním užívání se léčba epilepsie a autoimunitních onemocnění stává ústředním bodem úbytku tělesné hmotnosti a rutin. Advokáti se vydávají do ulice s věhlasným zážitkem. Dokumenty o radikálních tvrzeních zasáhly Flix. A najednou vás vaši přátelé soudí, že jste jíst na snídani.

K těm z nás, kteří dávají přednost tomu, aby vědomě nevěnovali naši stravu z kávy a sacharidů, nedávno v archeologické vědě zasáhla vzácná rána v naší prospěch: zdánlivě lidé ve měděném věku neměli rádi ani keto acolyty. Ačkoli se Iceman pravděpodobně nezmínil o své stravě, kterou vědci objevili minulý týden jako "pozoruhodně vysoký obsah tuku", jako Keto - to je přesně to přesně to, co to bylo.

Podle zprávy Science Daily : "V roce 1991 objevili němečtí turisté lidské tělo, které bylo později odhodláno být nejstarší přirozeně zachovaná ledová mumie známá jako Ötzi nebo ledman. Nyní vědci, kteří provedli první hloubkovou analýzu obsahu ledmana v žaludku, nabízejí vzácný pohled na dávné stravovací návyky našich předků. "

"Použitím doplňkového multi-omicsového přístupu v kombinaci s mikroskopií jsme zrekonstruovali poslední jídlo ledmana, které ukázalo, že má ve stravě pozoruhodně vysoký podíl tuku, doplněný o divoké maso z ibexu a jelenu, obilí z einkornu a se stopami toxických brackenů. "

Zatímco dieta s vysokým obsahem tuku byla neočekávaná, vědci uvedli, že vzhledem k extrémnímu alpskému prostředí, ve kterém Ledman žije, má smysl.

"Vysoké a chladné prostředí je obzvláště náročné pro lidskou fyziologii a vyžaduje optimální zásobování živinami, aby se zabránilo rychlému hladovění a ztrátám energie, " řekl jeden z výzkumníků Albert Zink. "Zdálo se, že ledman si byl plně vědom, že tuk představuje vynikající zdroj energie."

Zatímco toto může být chápáno jako výhoda Keto, musí být nejprve zvážena příčina smrti ledaře. "Příčina smrti je pravděpodobně způsobena šípem, který ho zasáhl v levém ramene a způsobil masivní krvácení, " říká hlavní inspektor Alexander Horn z oddělení pro vyšetřování trestných činů v Mnichově ( PRI ).

"Jeden nebo dva dny před vraždou došlo k boji. Ötzi byl součástí tohoto boje a podařilo se mu bránit a chytil ostrý předmět jako nůž. Měl těžké zranění pravé ruky. "

Zatímco mnozí lidé poukazují na krátkou životnost našich předků paleolitu (v tomto případě věku mědi) jako důkazu, že strava nemohla být tak dobrá pro vás, to je nízké ovoce. Ne, počítáme s tím, že byl zavražděn starý důstojník Ötzi, je důkazem toho, že přijetí keto diety je riskantní záležitostí pro totéž důvod: sociální izolace.

Přestože jsou vaši přátelé z 21. století (pravděpodobně) nepravděpodobné, že tě zabijí, řeknou jim, že se vzdouvají bagety, croissanty, koblihy, pizza, těstoviny, česnekový chléb atd. Ve jménu Keto je jistým způsobem, jak zajistit, sólo - a nikoliv volbou.

Zajímavé Články

Je čas, aby každý člověk naučil rozdíl mezi formálním a polořadovým

Zvládnutí Rugged Gentleman Look

Kith vytváří první obilovinový bar v New Yorku

Nejlepší oblečení muži týdne Feat. Jeff Goldblum, Jonah Hill & Common